Zamknij
REKLAMA

W Kutnie rywalizowali o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji

17:45, 20.03.2019 | KPP Kutno
REKLAMA
Skomentuj

20 marca w Kutnie odbyły się powiatowe eliminacje Konkursu dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Młodzież z kutnowskich szkół średnich rywalizowała o miano najlepszej drużyny, która będzie reprezentować powiat kutnowski w finale wojewódzkim.

Konkurs odbył się na terenie Liceum mundurowego w Kutnie. Organizatorami eliminacji szczebla powiatowego była Komenda Powiatowa Policji w Kutnie  i Starostwo powiatu kutnowskiego . Do rywalizacji konkursowej przystąpiły cztery szkoły z terenu naszego powiatu. Celem konkursu było promowanie służby w Policji, popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, utrwalanie zdobytej wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa, oraz propagowanie zasad fair-play podczas sportowej rywalizacji. W zmaganiach konkursowych brały udział czteroosobowe drużyny, które w pierwszym etapie rozwiązywały test wiedzy składający się z 30 pytań z zakresu wiedzy o społeczeństwie i bezpieczeństwie, a następnie pokonały wcześniej przygotowany tor przeszkód.

Pierwsze miejsce oraz możliwość reprezentowania powiatu kutnowskiego w finale wojewódzkim konkursu wywalczyła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół nr 3  im. Wł.Grabskiego w Kutnie, natomiast trzecie miejsce zajęli uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im J. Kasprowicza w Kutnie. Laureaci konkursu otrzymali, puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kutnie.

Wszystkim osobom uczestniczącym w konkursie, oraz współorganizatorom i Gospodarzom obiektu na którym odbył się turniej serdecznie dziękujemy.

Trzymamy kciuki za zwycięzców w eliminacjach wojewódzkich, które rozegrają się 11 kwietnia 2019 roku.

(KPP Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

kutnianinkutnianin

1 0

Gratulacje dla wszystkich dobrze, że jest młodzież której się chce ruszyć od kompa 18:32, 20.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JasioJasio

1 0

Bardzo fajny pomysł 18:48, 20.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone