Zamknij
REKLAMA

Stop mowie nienawiści, stop podziałom narodu. Dziś czuwanie w centrum Kutna

15:44, 14.01.2019 | Ogłoszenie
REKLAMA

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska kutnowscy działacze Nowoczesnej zachęcają mieszkańców do spotkania - czuwania w centrum miasta. Paweł Adamowicz został podczas wczorajszego finału WOŚP w Gdańsku na scenie ugodzony nożem. Zmarł dziś w szpitalu. 

- Wyrazy współczucia dla żony i córek Pana Prezydenta Pawła Adamowicza.  Apeluję o jedność w tak dramatycznej chwili. Stop mowie nienawiści, stop podziałom naszego narodu. Spotkajmy się dzisiaj na Placu Piłsudskiego o godz. 20.00, zabierzmy ze sobą znicze i latarki, rozpalmy światełko dla Ś.P. Pawła Adamowicza - mówi przewodniczący Nowoczesnej w Kutnie Tomasz Górczyński. 

AKTUALIZACJA 16.30

- Po rozmowie z Wojciechem Ziółkowskim sztab WOŚP w Kutnie został organizatorem przedsięwzięcia i zagwarantował apolityczność wydarzenia. Podczas spotkania nie zostaną wygłoszone żadne przemówienia - informuje Mateusz Narkiewicz, rzecznik prasowy sztabu WOŚP w Kutnie.

Aktualizacja 20.40

Na placu Piłsudskiego obok harcerzy - organizatorów Światełka dla Pawła Adamowicza - działacza Solidarności i założyciela regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej, prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego, wiceprezydenta Jacka Boczkai, radnych miejskich, działaczy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej stanęli mieszkańcy Kutna, którym zależy na przerwaniu  wojny polsko-polskiej na słowa, nie tylko polityków z pierwszych stron gazet, ale i wulgarnego, barbarzyńskiego dyskursu społeczności w Internecie. 

Kiedy dziewięć lat temu zastrzelony został Marek Rosiak w biurze poselskim PiS jednymi z reakcji ówczesnego prezydenta Polski były spotkania z liderami partyjnymi poświęcone agresji w polityce, z przedstawicielami KRRiT, Rady Etyki Mediów, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.  Dziś podobne decyzje podjął obecny prezydent Andrzej Duda, przed nim i działaczami partyjnymi trudna sztuka, uspokojenia nastrojów między sobą, ale i w polskim narodzie, któremu przyda się złagodzenie obyczajów. 

Pamiętajmy, wobec śmierci jesteśmy wszyscy równi.

(Ogłoszenie)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone