Zamknij
REKLAMA

Szkółka Roślin Ozdobnych Ważyńscy i Bury Maszyny Rolnicze z Lwem Kutnowskim

19:23, 20.09.2018 | O.R
REKLAMA
Skomentuj
fot. Cezary Kucharczyk

Dziś w Kutnowskim Domu Kultury odbyła się gala III edycji Lwa Kutnowskiego konkursu dla rolników i przedsiębiorców organizowanego przez Powiat Kutnowski. Pomysł na organizację konkursu zaszczepiła w naszym powiecie Justyna Jasińska, dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w starostwie. 

Galę poprowadzili Edyta Ledzion członek Zarządu Powiatu oraz Marek Jankowski, przewodniczący Rady Powiatu i członek kapituły konkursowej.  Zaszczycili ją swoją obecnością senator Przemysław Błaszczyk, poseł Tadeusz Woźniak, radni wojewódzcy Ilona Rafalska, Robert Baryła, Andrzej Górczyński, ostatni obaj panowie to również szefowie oddziałów KRUS, Włodzimierz Jaworski Przewodniczący Rady Powiatowej Izby Rolniczej w Kutnie

Otwarcia gali dokonał Starosta Kutnowski Krzysztof Debich, a następnie Zdzisław Trawczyński wicestarosta i przewodniczący kapituły Lwa Kutnowskiego podziękował wszystkim zgłaszającym uczestników konkursu oraz rolnikom i producentom za udział. Następnie zaproszeni goście obejrzeli film prezentujący wszystkie odwiedzone gospodarstwa. 

Głos zabrał Marian Sikora, Przewodniczący Rady Federacji Branżowych Związków Producentów, Wiceprzewodniczący Komitetu Rolniczych Organizacji Zawodowych w UE - Copa i Prezes Polskiego Związku Producentów Ziemniaków i Nasion Rolniczych.

- Dziękuję za zaproszenie, przyjazdy do Kutna bardzo dobrze wpływają na mnie, w zeszłym roku jak byłem na gali Lwa Kutnowskiego nie byłem jeszcze wiceprezydentem Copy a dziś już jestem.  Macie w powiecie kutnowskim mleczarnię, która awansowała do elity w Brukseli, to spółdzielnia prowadzona przez pana Brzezińskiego. Chcę podziękować wszystkim rolnikom i właścicielom firm, którzy mają siłę przebicia i którzy uczestniczą w tym konkursie. Dziękuję też panu staroście i zarządowi powiatu za organizowanie tego konkursu. Zabrałem cztery lata temu panią Justynę Jasińską na Farmera Roku, tam właśnie pani Justyna powiedziała, że warto taki konkurs zrobić w powiecie kutnowskim. I mamy już trzecią edycję. To bardzo ważne. Macie elitę rolników i producentów, już jeden z nich został zgłoszony do Farmera Roku i do nagród Wojewody Łódzkiego  -mówił Marian Sikora, można powiedzieć ojciec chrzestny konkursu. - Dobrze, żeby po wyborach nowa władza kontynuowała ten konkurs, bo rolników trzeba pokazywać, trzeba doceniać. W Polsce rolnictwo jest na bardzo wysokim poziomie. Pokazałem Włochom gospodarstwo w Wielkopolsce, nie mogli uwierzyć, że mamy taki poziom, a jak przejechali mercedesami przez oborę mleczną to ich po prostu dobiło. Naprawdę mamy kogo i co pokazać. Pan minister  Jan Ardanowski poszedł w jedną stronę bardzo dobrze aby rolnik miał coraz więcej środków z produkcji własnej z rynku. 

Marian Sikora zaprosił na scenę senatora Przemysława Błaszczyka, Włodzimierza Jaworskiego Przewodniczącego Rady Powiatowej Izby Rolniczej w Kutnie oraz Justynę Jasińską do wręczenia odznaczeń nadanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Otrzymali je: Jacek Korczak, Robert Denarski, Mariusz Kuciapski oraz Cezary Kowalski.

W kategorii ROLNIK wyróżnienie "Kłosa" otrzymali Grzegorz i Kamil Kucharscy z gminy Bedlno zajmujący się wielkotowarową produkcją trzody chlewnej w ilości ok 2000 szt. rocznie w cyklu otwartym – zakup warchlaków. Gospodarstwo w 2018 roku powiększy moc produkcyjną do około 7000 szt. rocznie w oparciu o chów loch w ilości 200 szt. przechodząc w cykl zamknięty. Natomiast nagrodę Lwa Kutnowskiego otrzymała Szkółka Roślin Ozdobnych Ważyńscy - Ewa, Bartłomiej, Marcel, Adam Ważyńscy z gmin Żychlin i Bedlno, która prowadzi produkcję ozdobnych drzew i krzewów na rynek krajowy i zagraniczny.

W kategorii FIRMA wyróżnienie "Kłosa" otrzymała Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego sp.z o.o produkująca materiał siewny- otoczkowanych nasion buraka cukrowego,prowadząca usługowo otoczkowanie, inkrustowanie i zaprawianie materiału siewnego różnych gatunków roślin, a  nagrodę Lwa Kutnowskiego Wojciech Bury Maszyny Rolnicze, zajmująca się produkcją opryskiwaczy i maszyn uprawowych.

Oprócz nagród finansowych i statuetek ufundowanych przez Powiat Kutnowski i licznych sponsorów laureaci otrzymali z rąk Ilony Rafalskiej certyfikaty Promuje Łódzkie. Natomiast Robert Baryła dyrektor KRUS oddział w Kutnie i Andrzej Górczyński zastępca dyrektora OR KRUS w Łodzi wręczyli panom Kucharskim nagrodę rzeczową.

Zarząd Powiatu w uznaniu za wkład w rozwój rolnictwa w powiecie kutnowskim przyznał tytuł Lidera Spółdzielczości. Otrzymali go prezesi oddziałów Banku Spółdzielczego w powiecie kutnowskim.

Do trzeciej edycji Lwa Kutnowskiego zgłoszonych było 12 rolników i firm. 

Ewa i Waldemar Wojtczakowie, gm. Nowe Ostrowy
Ewa, Bartłomiej, Marcel, Adam Ważyńscy, gm. Żychlin i gm. Bedlno
Grzegorz i Kamil Kucharscy, gm. Bedlno
Ewa i Łukasz Kociak, gm. Kutno
Monika i Dariusz Galant, gm. Krzyżanów
Elżbieta i Jacek Milczarkowie, gm. Łanięta

PW AGRO-MILK Jarosław Pałatyński, gm. Bedlno
BURY- Maszyny Rolnicze Wojciech Bury, gm. Kutno
KUTNOWSKA HODOWLA BURAKA CUKROWEGO, m. Kutno
AGROMAZ Agnieszka i Michał Szymczak, m. Kutno
EGOLIT, gm. Łanięta

Kapituła pracowała w składzie: Zdzisław Trawczyński Wicestarosta Kutnowski i Przewodniczący Kapituły Konkursu, Zdzisław Góreczny Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Marek Jankowski Przewodniczący Rady Powiatu w Kutnie, Włodzimierz Jaworski Przewodniczący Rady Powiatowej Izby Rolniczej w Kutnie, Bożena Jóźwiak Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego ŁODR Kutno, Jacek Korczak Prezes Zarządu P.H. Agroma S.A. w Poznaniu Centrum Techniki Rolniczej Kutno, Zbigniew Filipiak Sekretarz Gminy Łanięta, Justyna Jasińska Dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska, Mariola Grodnicka Prezes Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

UczestniczkaUczestniczka

3 2

Super zdjęcia! 23:01, 20.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Fanka roślin Fanka roślin

1 1

Gratulacje Państwo Ważyńscy! Firmy rodzinne górą! 23:38, 20.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kandydatka zdrowa?Kandydatka zdrowa?

0 2

Na co choruje Jasińska? Na wybory? 00:17, 21.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JurekJurek

4 0

A inni jak chorują nie tylko na wybory ale na ciepłe stołki , które po długich chorobach dostają to ciebie nie interesuje?Jeden taki to po "chorobie" został dyrektorem inny zaś po wyborach został dyrektorem, ale zaraz zachorował a teraz znowu wyzdrowiał i startuje.Widać wyraźnie ,że stanowiska leczą. 07:07, 21.09.2018


Szacunek dla KuciapsSzacunek dla Kuciaps

5 0

gratulacje dla państwa Kuciapskich odznaka państwowa się należała 00:36, 21.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pytaniepytanie

6 0

A wie ktoś może dlaczego państwo Ważyńscy kilkanaście razy w roku szukają pracownika biurowego do Pniewa? Takich mamy beznadziejnych pracowników czy coś z pracodawcą jest nie tak? 14:43, 21.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZddZdd

3 0

Ale na widowni śmietana ....... 17:44, 21.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone