Zamknij
REKLAMA

Letni wypoczynek w Woźniakowie

12:33, 09.07.2018 | O.R
REKLAMA
Skomentuj

Po raz kolejny dzieło salezjańskie w Woźniakowie koło Kutna stało się oazą letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Oratorium im. Bł. Michała Rua, działające przy parafii pw. Św. Michała Archanioła, zorganizowało dwa pięciodniowe turnusy półkolonii w dniach 25-29 czerwca oraz 2-6 lipca. W dwóch grupach odpoczywało po 180 dzieci, którym towarzyszyła grupa 40 animatorów, 12 wychowawców i po dwie osoby opieki medycznej.

Z uwagi na setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w tegoroczne półkolonie oratoryjne wpisały się elementy edukacji historycznej i patriotycznej. W programie zajęć, które odbywały się od godz. 9.00 do 15.00 były: integracja muzyczna połączona z modlitwą i słówkiem, wycieczki na basen oraz do Łęczycy (Muzeum zamkowe) i Tumu – w pierwszym turnusie a także do Oporowa (Muzeum zamkowe i kościół ojców paulinów) – w drugim turnusie. Nie zabrakło konkursów: na „Pocztówkę z Niepodległej”, rywalizacji sprawdzającej kondycję fizyczną „Sprawni jak żołnierze” oraz na piosenkę patriotyczną lub wojskową. Organizatorzy zatroszczyli się także o gry i zabawy w grupach, występ Teatru „Galana”, który również prezentował treści historyczne oraz Mszę Świętą na zakończenie każdego z turnusów, połączoną z wręczeniem nagród: książek, filmów, flag narodowych i słodkości.

Całe przedsięwzięcie udało się dzięki dobrej pogodzie, pracowitości animatorów oraz ofiarności różnych instytucji, które wsparły organizację półkolonii. Oratorium składa wyrazy wdzięczności: władzom Miasta Kutno, Gminy Kutno i Wojewodzie Łódzkiemu (Łódzkie Kuratorium Oświaty) oraz Ministerstwu Obrony Narodowej, wszystkim darczyńcom, Stowarzyszeniu Salezjanów Współpracowników a także osobom życzliwie wspierającym salezjańskie dzieło w Woźniakowie.

Piotr Szlufik, sdb

(O.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone