Zamknij
REKLAMA

Czworo kandydatów do nagrody za osiągnięcia w kulturze

18:45, 11.06.2018 | Kultura
REKLAMA
Skomentuj

Do urzędu miasta wpłynęły cztery wnioski o przyznanie Nagrody Prezydenta Miasta Kutna za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Do 10 lipca kapituła konkursowa wybierze laureatów i zarekomenduje prezydentowi.

Kandydatami są:

Michał Dudkowski -  wniosek za wybitne osiągnięcia artystyczne i twórcze oraz upowszechnianie, ochronę i promocję kultury w minionym roku.

21-letni Dudkowski był podopiecznym sekcji wokalnej MDK w Kutnie, w zeszłym roku zajął pierwsze miejsce w trzynastej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Jeremiego Przybory „Stacja Kutno”.

 

Andrzej Olewnik - wniosek za wybitne osiągnięcia artystyczne i twórcze oraz upowszechnianie, ochronę i promocję kultury w minionym roku.

Pracownik kutnowskiej biblioteki, regionalista, przedstawiciel organizacji pozarządowych członek Kutnowskiej i Powiatowej Rady Pamięci Narodowej.

Jadwiga Urszula Rzetelska - wniosek za całokształt dokonań artystycznych.

Instruktor ds. teatru w Kutnowskim Domu Kultury,  twórczyni amatorskiego teatrzyku dzieci w Kutnie PUSZEK,  który miał ponad 54 premiery, koordynator Przeglądu Łapa, koncertu I Ty możesz zostać Mikołajem, konkursów recytatorskich. 

Dominika Staniszewska - za wybitne osiągnięcia artystyczne i twórcze oraz upowszechnianie, ochronę i promocję kultury w minionym roku.

Instruktor ds. teatru w Kutnowskim Domu Kultury, reżyser Studia Teatralnego ,,Oj’’ i Grupy Teatralnej "od jutra". 

W ubiegłym roku na gali 45-lecia KDK nagrody w dziedzinie kultury z rąk prezydentów odebrali Jarosław Makowski za wybitne osiągnięcia artystyczne i twórcze oraz upowszechnianie, ochronę i promocję kultury w 2016 roku a Tadeusz Kacalak za całokształt dokonań artystycznych.

(Kultura)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

AdaAda

3 3

Co konkretnie zrobili kandydaci dla naszego miasta w dziedzinie kultury?Państwo podkreślacie,że są to wybitne osiągnięcia.Za te w/w nagrodę może przyznać dyrektor. 01:32, 12.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Święto różyŚwięto róży

4 1

Mam pytanie - a kiedy pani Agnieszka wreszcie zostanie doceniona przez decydentów bo przez publiczność, rodziców dzieci jest na pewno? Szczerze powiem oprócz Pani Jagody, której nagroda się należy za całokształt pracy, ale nie tylko to nic nie mogę powiedzieć o nominowanych 10:21, 12.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KozetaKozeta

0 0

Brawo Michał!!! 09:26, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BumerangBumerang

0 0

Redaktor Naczelna mojego ulubionego portalu społecznościowego eKutno.pl Pani Ola jest naszym bezcennym skarbem !!!!!!!!! Dlaczego nie ma jej wśród nominowanych??? A ta "święta" kapituła konkursowa to jest chyba ślepa, głucha, roztargniona, rozkojarzona, rozkalibrowana i niesprawiedliwa. Coś z tym fantem trzeba zrobić, prawda?.. 09:49, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone