Zamknij
REKLAMA

Międzynarodowy Dzień Ziemi połączony ze Sprzątaniem Świata

13:11, 16.04.2018 | Pismak
REKLAMA
Skomentuj

Zarząd Powiatu Kutnowskiego wraz z Wydziałem Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska zapraszają na obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi połączone ze Sprzątaniem Świata.

SPRZĄTANIE ŚWIATA to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie edukacji odpadowej oraz inicjowanie działań zmierzających do ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko, w którym żyjemy.

Organizowane przez Starostwo Powiatowe w Kutnie akcje SPRZĄTANIA ŚWIATA są dobrym narzędziem w prowadzeniu szeroko rozumianej edukacji ekologicznej w zakresie gospodarki odpadami, a dla placówek oświatowych interesującą metodą pracy wychowawczej.

Powiat Kutnowski od 16 lat angażuje uczniów, dla których jest organem prowadzącym do uczestnictwa w wiosennej i jesiennej akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA.

W tym roku mając na względzie doświadczenie i zaangażowanie firm Animex i Tonsmeier potwierdzone wieloletnią praktyką w organizacji wydarzeń promujących i przybliżających młodym ludziom zagadnienie ochrony środowiska jest nam bardzo miło podjąć się organizacji wspólnego przedsięwzięcia.

Program: 

23 kwietnia – Sala Konferencyjna Starostwa Powiatowego w Kutnie.

10:00 – 13:00 Prezentacje

Prezentacja Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska

Prezentacja LOP

Prezentacja uczniów z Zespołu Szkół nr 3 im Wł. Grabskiego w Kutnie

Prezentacja firmy Tonsmeier

Prezentacja firmy Animex

Występ młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Szewcach Nadolnych

W tym dniu nastąpi również rozstrzygnięcie konkursu „nadaj imię dla powiatowego dębu” i sadzenie dębu przed budynkiem Starostwa przy ul. T. Kościuszki 16.

 

24 kwietnia – akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA z młodzieżą szkół średnich powiatu kutnowskiego na terenie NATURA 2000 przy udziale dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szewcach Nadolnych.

8:00 wyjazd młodzieży ze szkół do miejsca zbiórki na terenie NATURA 2000

9:00 zbiórka na terenie NATURA 2000

9:15 - 11:30 akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA

11:30 podsumowanie akcji, poczęstunek /grill oraz Quiz z nagrodami dla młodzieży

12:30 powrót młodzieży do szkół

Starostwo Powiatowe w Kutnie

 

(Pismak)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

kutnianinkutnianin

4 0

Wy nie sprzątajcie całego świata a posprzątajcie zasyfiałe Kutno. 06:51, 17.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

????****???????****???

0 0

To tylko cwaniactwo, stwarzanie pozorów i całkowity brak odpowiedzialności za przyszłość ziemi, tej ziemi, tej Naszej Kutnowskiej Ziemi. Zarząd Powiatu Kutnowskiego to uj, upa i kamieni kupa. Panie Starosto, Wy nie psujcie dzieciom i młodzieży w głowach i nie sprzątajcie całego świata, tylko posprzątajcie śmierdzącą, zasyfioną i zagrzybioną kutnowską stajnię Augiasza. Bo jak widać, słychać i czuć to syf, kiła, mogiła i pasożytnictwo wszędzie - na katolickim nieboskim ołtarzu i w samorządowym powiatowym urzędzie. Do roboty!!! 23:11, 17.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone