Zamknij

Juniorzy KKS Pro-Basket Kutno z dwoma zwycięstwami

16:02, 16.01.2018 Pismak
Skomentuj

Dwa zwycięstwa w minionym tygodniu odnieśli Juniorzy KKS Pro-Basket Kutno, którzy mierzyli się z dwoma zespołami ŁKSu SG Łódź.

W pierwszym spotkaniu nazwanym ‘hitem kolejki' stanęły naprzeciw siebie drużyny zajmujące pierwsze i drugie miejsce w lidze. Początek meczu należał do podopiecznych trenera Tomasza Skowrona, którzy wygrali pierwszą kwartę 21:5. W drugiej kwarcie zespół prowadzony przez Piotra Trepkę odrobił straty zbliżając się do gospodarzy na 4 oczka. Na początku drugiej połowy gra się wyrównała, żaden zespół nie potrafił wypracować znacznej przewagi punktowej. O wyniku zadecydowała 4 kwarta, wygrana przez naszych koszykarzy 16:9. Ostatecznie pokonujemy zespół ŁKS SG 61:53. Najwięcej punktów w zespole kutnowskim rzucił sprowadzony niedawno ze Skierniewic Jakub Niedźwiadek – 20 oczek.

KKS Pro-Basket Kutno – ŁKS Szkoła Gortata Łódź 61:53 (21:5, 9:21, 15:18, 16:9).

Grontkowski Kacper 9, Katarzyński Jakub 0,  Lewandowski Artur 15, Popławski Michał 10, Rosa Mateusz 2, Wiercioch Maciej 5, Jaworski Grzegorz 0, Malicki Jakub 0, Moszczyński Bartosz 0, Niedźwiadek Jakub 20.

W drugim meczu podopieczni trenera Tomasz Skowrona mierzyli się z rezerwami ŁKSu Szkoły Gortata. Tutaj obyło się bez niespodzianki, kutnowscy Juniorzy dość łatwo uporali się z Juniorami z Łodzi , wygrywając na wyjeździe 153:56. Najskuteczniejszym zawodnikiem w meczu był Maciej Wiercioch, który uzbierał48 punktów ( 6 x 3pkt). 32 i 27 oczek dorzucili do wyniku Niedźwiadek Jakub oraz Lewandowski Artur ( obaj 3 x 3 pkt).

KKS Pro-Basket Kutno – ŁKS Szkoła Gortata II Łódź 153:56 (39:2, 40:21, 33:11, 41:22).

Grontkowski Kacper 16, Katarzyński Jakub 6,  Lewandowski Artur 27, Rosa Mateusz 5, Wiercioch Maciej 48, Malicki Jakub 7, Moszczyński Bartosz 4, Niedźwiadek Jakub 32, Bielecki Kamil 8, Urbański Miłosz 0.