Zamknij
REKLAMA

Mistrzostwa Powiatu Kutnowskiego w szachach drużynowych

15:56, 05.12.2017 | Pismak
REKLAMA
Skomentuj

1 grudnia w Szkole Podstawowej nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie odbyły się szachowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Igrzyska Dzieci, współorganizowane z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Celem turnieju było wyłonienie reprezentacji Powiatu Kutnowskiego na zawody szczebla rejonowego, oraz przyznanie tytułów Mistrza Powiatu Kutnowskiego w Szachach 2017/18 najlepszym drużynom w kategoriach: a) szkoły podstawowe, klasy I-VI i b) szkoły podstawowe, klasy VII i starsi. Celem wychowawczym turnieju była gra fair-play oraz popularyzowanie gry w szachy, jako wartościowej formy spędzania czasu wolnego.

W starszej kategorii wiekowej wygrała, zdobywając komplet 6 punktów, drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 5 im. H. Sienkiewicza w Kutnie w składzie: Marcelina Czajkowska, Paweł Kwiatkowski, Michał Kwiatkowski i Kacper Szerszeń pod opieką Renaty Staniszewskiej, przed reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (4 pkt) – Karoliną Grabowską, Adamem Wojciechowskim, Szymonem Kałębasiakiem, Michałem Zielakiem i Danielem Krysiakiem – trenowaną przez Przemysława Kubickiego. Miejsce trzecie wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie (2 pkt, Barbara Zawierucha, Kacper Dałek, Kamil Zarzycki i Michał Miller z opiekunem Wiesławem Zwaryczem). Na czwartej pozycji znalazł się prowadzony przez Siostrę Agnieszkę Ozimek zespół z Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. St. Kostki w Kutnie (Oliwia Kośmider, Szymon Jaros, Dominik Frydrysiak i Krzysztof Wielgosz).

W młodszej kategorii wiekowej triumfowała z 6 punktami I drużyna z SP nr 6 w składzie: Katarzyna Wiklak, Igor Filipczak, Grzegorz Zawadzki i Wiktor Wiklak po ciężkim boju z II reprezentacją SP nr 6 (II miejsce i 5 punktów - Ela Ciska, Hubert Ciszek, Jakub Krysiak i rewelacyjnie grający Kamil Sybidło). W związku z tym, że „bratobójcza” potyczka trenowanych przez Wiesława Zwarycza teamów zakończyła się dwukrotnym remisem (!), bardzo ważne były mecze z reprezentacją Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki (1 pkt, Zofia Staniszewska, Aleksy Skibiński, Aleksander Wybranowski i Szymon Borowiecki) przygotowaną przez s. Agnieszkę Ozimek. Ostatecznie reprezentacja Szkoły Katolickiej uplasowała się na trzecim miejscu. Imprezę otworzył kierownik świetlicy „6. Baza” w SP nr 6 – Wiesław Zwarycz, który pełnił też obowiązki sędziego. Wszyscy laureaci zawodów otrzymali puchary i dyplomy przygotowane przez przedstawiciela MOSiR-u, Marka Witkowskiego, a poszczególnym zawodnikom wręczono pamiątkowe dyplomy za grę fair-play, związane z szachami gadżety i owocowe chipsy. Nagrody wręczyła Anita Lemańska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie. Następnym etapem rozgrywek będą zawody rejonowe w Skierniewicach. Wezmą w nich udział reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 5 w Kutnie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Kutnie, Szkoły Podstawowej nr 6 Kutnie i Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kutnie. Organizatorzy dziękują Karolinie Kociurskiej, Izabeli Seroczyńskiej, oraz wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu i przeprowadzeniu turnieju.


Wiesław Zwarycz

(Pismak)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone