Zamknij

Seniorzy grali w brydża

22:13, 30.09.2018 P. Babecki Aktualizacja: 22:19, 30.09.2018
Skomentuj

Dziś, 30 września w Kutnowskim Domu Kultury rozegrany został turniej brydżowy. Zawody sportowe wpisały się w obchody Kutnowskich Dni Seniora. Turniej par rozegrany został według przepisów Polskiego Związku Brydża Sportowego na zapis maksymalny. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Edukacyjno-Sportowe „Staszic – Kutno” oraz zawodnicy drużyny brydżowej Kutnowskiego Domu Kultury.

Wspólnie z władzami Miasta Kutna udało się zaktywizować grupę „starszej młodzieży”, która rywalizowała przy „zielonym stoliku”. Warunkiem uczestnictwa w Turnieju był wymóg, aby choć jedna osoba w parze miała ukończone 60 lat. W naszym mieście od kilku lat działa aktywnie „Klub 60+”, który stara się propagować wśród mieszkańców naszego miasta dobre strony aktywnego uczestnictwa w sportach umysłowych. Specjaliści od lat wskazują na korzyści wynikające z aktywności umysłowej, która ma bezpośrednie przełożenie na jakość i długość życia. Turnieje odbywają się w poniedziałki w sali tarasowej Kutnowskiego Domu Kultury o godzinie 17.00. Zapraszamy!

W niedzielnych zmaganiach wszyscy uczestnicy mogli liczyć na nagrody rzeczowe oraz okolicznościowe medale dla trzech najlepszych par, ufundowane przez Urząd Miasta. Uczestników zawodów powitał Paweł Szczepanik, Kierownik Biura Sportu i Turystyki w naszym mieście, życząc sportowej rywalizacji, a przede wszystkim dobrej zabawy. Turniej wygrała para Andrzej Tybura – Paweł Babecki z wynikiem 62,02 %, drugie miejsce zajęła para Stanisław Wiktorski – Jarosław Cieślak osiągając wynik 61,67 %, na trzecim miejscu podium stanęli Waldemar Brzozowski i Jarosław Malarski – 59,24%.

Nagrody i trofea sportowe wręczyła przedstawicielka Urzędu Miasta Edyta Michalska. Udział w zawodach wzięło 14 par. Organizatorzy zadbali  dla wszystkich brydżystów o słodki poczęstunek przygotowany prze Hotel PaOla.

Wielkie podziękowania uczestnicy i organizatorzy kierują dla Dyrektora i Pracowników Kutnowskiego Domu Kultury za pomoc w organizacji i zapewnienie bardzo dobrych warunków gry.