Zamknij

Pięć medali dla kutnowskich judoków

09:32, 10.09.2018 A. Grabowski Aktualizacja: 09:34, 10.09.2018
Skomentuj

W minioną sobotę judocy UKS IPPON MDK Kutno otworzyli nowy sezon, startem w Międzynaroodowym Festiwalu Judo Dzieci i Młodzieży w Płocku. Oprócz ekip z trzech województw, tj. mazowieckiego, łódzkiego i kujawsko-pomorskiego wystartowały bardzo mocne zespoły z Litwy i Łotwy.

Sześcioosobowa grupa judoków z Kutna, wywalczyła 5 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe oraz jedno czwarte miejsce. Na najwyższym stopniu podium stanął Franek Pawłowski, który w wadze -39kg pokonał 3 rywali w grupie wiekowej U-13 Jednakże na największe wyrazy uznania zasłużył powracający po długiej kontuzji Miłosz Myszkowski, który wystartował w najsilniej obsadzonej kateg. -55kg w grupie U-15.

W pierwszej walce pokonał po dogrywce Sergiusza Styczyńskiego (Kodokan Toruń). W kolejnej, bardzo szybko przez ippon wyeliminował Dawida Wójcika (Sensei Płock), by w półfinale zmierzyć się z aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski - Kacprem Wątkowskim z Orkan Sochaczew.

Bardzo emocjonujący pojedynek, dwóch dobrze wyszkolonych zawodników, zakończył się zwycięstwem Miłosza, który rzut poświęcenia (tomoe-nage) oceniony przez arbitra na waza-ari.  W finale nasz judoka uległ minimalnie na punkty reprezentantowi Litwy Tetinasan Kalinie, zdobywając ostatecznie srebrny medal. Wynik zawodników z Kutna w Międzynarodowym Festiwalu Judo przedstawia się następująco: