Zamknij

Kutnowskie złotka w judo. Hubert i Iga z medalami w Toruniu

16:04, 08.04.2018 O.R Aktualizacja: 17:29, 09.04.2018
Skomentuj

Wczoraj ekipa judoków z UKS ,,IPPON" MDK Kutno wróciła z Copernicus Judo Cup w Toruniu z medalami. Kutnowscy sportowcy tej dyscypliny przyzwyczaili już kibiców do radości ze zwycięstw i udanych występów.

W bardzo prestiżowym i silnie obsadzonym turnieju rywalizowali zawodnicy, w pięciu grupach wiekowych, z tak silnych ośrodków jak min. Gdańsk, Warszawa, Elbląg, Bydgoszcz, Poznań, Gdynia, Olsztyn, Grudziądz, Toruń czy Słupsk. UKS Ippon MDK Kutno reprezentowało sześcioro zawodników w trzech kategoriach wiekowych.

W najmłodszej grupie U-10, punktowane VII miejsce wywalczył Bartosz Jędrzejczak (-40kg), który stoczył 4 walki (2 zwycięskie, 2 porażki).
W grupie U-12 znakomicie zaprezentowała się Iga Kołączyńska, zdobywając w pięknym stylu złoty medal w kateg. 44 kg.
Sukces ten jest bardzo cenny, gdyż Iga toczyła pojedynki z chłopcami, pokonując kolejno: Szymona Ampulskiego (Shizoku Ostróda) - ippon, Huberta Helowicza (Grizzly Gdańsk) - wazari, Beniamina Kuźmę (Sakuri Łódź) - ippon, i w finale po efektownej kontrze rzuciła na plecy Antoniego Dudka (AZS Gdańsk) Za swe walki i zwycięstwa nad chłopcami Iga zebrała duże brawa i wyrazy uuznania od postronych obserwatorów i trenerów.

Drugi złotymedal dla naszej ekipy wywalczył startujący w tej samej grupie wiekowej Hubert Pisera, który okazał się bezkonkurencyjny w wadze do 50 kg.
W drodze na najwyższy stopień podium wygrał przez ippon (rzut) z Wojciechem Orłem (TKJ Toruń), Piotrem Świstakiem (UKS Bydgoszcz), Szymonem Waraksą (Galeon Gdynia - wazari), by w finale po dwóch efektowynych technikach pokonać Mikołaja Kowalewskiego (Wybrzeże Gdańsk).

Trzeci medal, tym razem brązowy padł łupem, startującej w grupie U-14 Alicji Wojtczak, która po dwóch zwycięstwach i porażce w półfinale, w pojedynku o III miejsce pewnie pokonała Julie Pieniewską (AZS AWF Gorzów Wlkp.)

Kolejny z naszych zawodników, startujący w wadze 50kg (gr. U-14) Dawid Ziółkowski uplasował się tuż za podium na IV pozycji.
Szansę na dobry wynik, zaprzepaścił Damian Bronikowski (U-14, 38 kg), który po wygranej w pierwszym pojedynku, w kolejnym został zdyskwalifikowany za zastosowanie niedozwolonej techniki, i zgodnie z przepisami odpadł z turnieju bez prawa do repasaży.

Wkrótce kolejne starty judoków , a już 19 maja odbędą się XI Otwarte Mistrzostwa Kutna, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

Życzymy powodzenia na następnych zawodach!