Zamknij

Międzyszkolne zawody strzeleckie

08:59, 28.03.2018 Redaktor Aktualizacja: 09:11, 28.03.2018
Skomentuj

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie odbyły się XIII MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY STRZELECKIE "UCZNIOWIE-RODZICE-NAUCZYCIELE". TURNIEJ ZOSTAŁ ZORGANIZOWANY W RAMACH OBCHODÓW 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI.

Celem organizacji zawodów była: popularyzacja i rozwój strzelectwa sportowego, integracja społeczności szkolnej rodzice, uczniowie, nauczyciele i integracja społeczności lokalnej. Reprezentacja każdej szkoły składała się z 3 „małych” drużyn (3 uczniów, 3 rodziców, 3 nauczycieli); Należy tutaj dodać, iż tego typu zawody gdzie drużynę szkoły stanowią uczniowie, rodzice i nauczyciele to wyjątek w skali kraju. Zawodom towarzyszyła sportowa atmosfera.

Współrywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach - w strzelaniu z pozycji stojącej i klęczącej, łączna ilość uzyskanych punktów decydowała o zajętym miejscu.

Zawody zostały przeprowadzone w klasyfikacji drużynowej jak i klasyfikacji indywidualnej w każdej z kategorii.

Zawody zostały przygotowane i przeprowadzone przez Liliannę Woźniak przy współpracy z Zarządem Powiatowym Ligi Obrony Kraju, który zapewnił sprzęt i obsługę sędziowską.

Sędziowie bardzo wysoko ocenili sam poziom zawodów jak też jego przygotowanie i organizację.