Zamknij

Judoczki z Kutna najlepsze w Polsce

22:51, 26.03.2018 Redaktor Aktualizacja: 23:03, 26.03.2018
Skomentuj

W miniony weekend w hali sportowej UAM w Poznaniu, przy ul. Zagajnikowej, rozegrany został XV Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo mający rangę otwartego Pucharu Polski. Na starcie stanęło aż 905 zawodniczek i zawodników z 84 klubów. Kutnowski klub UKS ,,IPPON" MDK Kutno reprezentowały 3 osoby, startujące w grupie U-14: Ala Wojtczak, Iga Kołaczyńska i Damian Bronikowski.

Bardzo dobre zaprezentowały się dziewczyny, plasując się na czołowych miejscach w swoich kategoriach wagowych.
Startująca w kategorii +63kg Ala, po minimalnej porażce, jakiej doznała w pierwszej walce z Matyldą Wijatkowską, w następnych pokonała przed czasem (ippon), kolejne rywalki: Michalinę Latosek (UKS Toruń), Julię Szymanowską (KS Sparta Sława Śląska) i Temidę Podzio (Bushido Morus Szczecin), co dało jej drugie miejsce i srebrny medal.
Na szczególne słowa uznania zasłużyła Iga, która była najmłodszą zawodniczką w swej kategorii wagowej, a mimo to wywalczyła wysokie V miejsce, plasując się tuż za podium w wadze -44kg.

Kutnianka w pierwszej rundzie pokonała po efektownym rzucie Zosię Nowak (UKS Junior Lipno), by w kolejnej walce ulec późniejszej złotej medalistce - Wiktorii Slązok (GKS Czarni Bytom). W repasażach pokonała przed czasem Karinę Grad (AZS AWF Gorzów Wlkp.)
W ostatnim pojedynku decydującym o brązowym medalu nie sprostowała reprezentującej Olimpię Poznań Martynie Wenzel.
Będąc najmłodszą zawodniczką, Iga wywalczyła V miejsce w kraju, a obie rywalki którym uległa są o dwa lata starsze (rocznik 2005).
Nie miał szczęścia w losowaniu Damian Bronikowski (38 kg), który już w I rundzie uległ jednemu z faworytów (późniejszy brązowy medalista) i musiał pożegnać się z turniejem. Niestety nie mógł wystartować w tym prestiżowym turnieju piąty zawodnik Mistrzostw Polski - Miłosz Myszkowski, który wraca dopiero do treningów po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją stawu łokciowego.