Zamknij

Seniorzy grali w brydża

13:17, 02.10.2017 Pismak
Skomentuj

Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury, rozegrany został turniej brydżowy. Zawody sportowe wpisały się w obchody Dni Seniora w naszym mieście. Turniej par rozegrany został według przepisów Polskiego Związku Brydża Sportowego na zapis maksymalny. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Edukacyjno-Sportowe „Staszic – Kutno” oraz zawodnicy drużyny brydżowej Kutnowskiego Domu Kultury.

Wspólnie z władzami Miasta Kutna udało się zaktywizować grupę „starszej młodzieży”, która rywalizowała przy „zielonym stoliku”. Warunkiem uczestnictwa w Turnieju był wymóg, aby choć jedna osoba w parze miała ukończone 60 lat. W naszym mieście kolejny rok działa aktywnie „Klub 60+”, który stara się wskazać mieszkańcom naszego grodu dobre strony aktywnego uczestnictwa w sportach umysłowych. Specjaliści od lat wskazują na korzyści wynikające z aktywności umysłowej, która ma bezpośrednie przełożenie na jakość i długość życia. Turnieje odbywają się w poniedziałki w sali tarasowej Kutnowskiego Domu Kultury o godzinie 17.00.

W niedzielnych zmaganiach wszyscy uczestnicy mogli liczyć na nagrody rzeczowe oraz okolicznościowe medale dla trzech najlepszych par, ufundowane przez Urząd Miasta. Turniej wygrała para Krzysztof Majkowski – Paweł Babecki z wynikiem 63,85 %, drugie miejsce zajęła para Sławomir Gomulak - Adam Żaczek osiągając wynik 61,20 %, na trzecim miejscu podium stanęli Roman Jagielski i Jerzy Szot – 58,29%. Nagrody i trofea sportowe wręczał przedstawiciel Urzędu Miasta Pan Paweł Szczepanik . Udział w zawodach wzięło 14 par. Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek dla wszystkich brydżystów przygotowany prze Hotel PaOla.

Po zakończeniu zawodów odbyła się osobliwa uroczystość, podczas której uhonorowany został nestor polskiego brydża – Ryszard Maras, który nieprzerwanie uprawia ten sport od 60 lat ! Jest on nadal aktywnym brydżystą i niejednokrotnie można uczyć się od niego jak grać w tą wymagającą grę. Pan Ryszard jest jednym z pierwszych członków Polskiego Związku Brydża Sportowego w Polsce, który został utworzony w latach pięćdziesiątych XX wieku. Koledzy brydżyści życzyli co najmniej 100 lat obecności przy „zielonym stoliku”.

Wielkie podziękowania uczestnicy i organizatorzy kierują dla Dyrektora i Pracowników Kutnowskiego Domu Kultury za pomoc w organizacji i zapewnienie bardzo dobrych warunków gry.