Zamknij

Kto może zostać przyjęty do domu spokojnej starości?

17:06, 22.04.2024 . Aktualizacja: 17:06, 22.04.2024
Skomentuj

Popularność domów spokojnej starości rośnie w bardzo szybkim tempie. Dzięki nim seniorzy mogą mieć zapewnioną profesjonalną opiekę przez całą dobę, której w większości przypadków nie byłaby w stanie zapewnić im rodzina. Aby zostać przyjętym do domu spokojnej starości, należy jednak spełnić kilka warunków.

Kiedy warto skorzystać z domu spokojnej starości?

Średnia długość życia dynamicznie wzrasta, a seniorzy stanowią coraz większy odsetek w naszym społeczeństwie. Osoby w podeszłym wieku wymagają jednak bardzo dużej uwagi i stałej opieki, dlatego też duża część rodzin decyduje się na oddanie ich w ręce specjalistów. W domach seniora osoby starsze mają zapewnioną pomoc przy zażywaniu leków, jedzeniu czy higienie, dzięki czemu nie muszą się o nic martwić. Z domu spokojnej starości warto skorzystać przede wszystkim wtedy, gdy nie mamy możliwości zapewnienia odpowiedniej opieki naszemu bliskiemu. Jeżeli ze względu na nadmiar obowiązków nie jesteśmy w stanie pomagać schorowanemu seniorowi, to najlepszym rozwiązaniem będzie przekazanie go do domu seniora.

Większość pensjonariuszy to osoby po 75. roku życia, jednak zdarzają się także młodsze osoby, które - ze względu na słaby stan zdrowia - nie są wystarczająco samodzielne, aby poradzić sobie bez pomocy innych. Warto pamiętać o tym, że dom opieki Medigab ma naprawdę szerokie spektrum zalet, jednak aby umieścić w placówce swojego bliskiego, trzeba spełnić kilka formalności. Przeważnie nie są one jednak zbyt skomplikowane, dzięki czemu cała procedura jest względnie prosta.

Co zrobić, aby zorganizować dom opieki dla bliskiej osoby?

Starzejące się społeczeństwo przyczynia się do tego, że liczba seniorów w naszym kraju jest coraz większa. Skutkuje to tym, że placówki są przepełnione i nierzadko brakuje w nich miejsca dla nowych pensjonariuszy. Do domów seniora przeważnie przyjmuje się osoby, które ze względu na wiek, poważne choroby bądź niepełnosprawność, nie są w stanie samodzielnie funkcjonować. Największe szanse na dostanie się do domu seniora mają samotne osoby, które nie posiadają rodziny ani nikogo bliskiego.

Aby zostać przyjętym do domu opieki, należy przygotować chociażby zaświadczenie o stanie zdrowia, decyzję ZUS-u o przyznaniu renty czy emerytury, a także oświadczenie seniora o chęci przebywaniu w ośrodku. Niezbędne jest również wypełnienie wniosku o przyjęcie seniora do domu opieki. Musi on zawierać zarówno skierowanie wypisane przez lekarza, jak i wywiad lekarski, kartę oceny czy zaświadczenie o dochodach. Po wypełnieniu podjęta zostaje decyzja na temat przyjęcia seniora do placówki. Jeśli rzeczywiście istnieją powody, dla których senior nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować i potrzebuje wsparcia w wielu codziennych czynnościach, to wielce prawdopodobne jest, że werdykt będzie pozytywny.

Dlaczego warto zdecydować się na umieszczenie seniora w domu spokojnej starości?

Wiele rodzin po dziś dzień ma niemałe obiekcje przed podjęciem decyzji o przekazaniu seniora do domu opieki, jednak są one zupełnie niesłuszne. Placówki te dbają bowiem o to, aby seniorzy czuli się u nich jak u siebie w domu. Profesjonalny personel dokłada wszelkich starań, aby zapewnić pensjonariuszom całodobowe wsparcie. Seniorzy mają zapewnione odpowiednie wyżywienie, pomoc w codziennej higienie, a także wsparcie przy zażywaniu leków. Osoby w podeszłym wieku często mogą odczuwać sporą samotność, jednak dzięki uprzejmemu personelowi czas spędzany w domu spokojnej starości będzie o wiele przyjemniejszy. Dla rodzin, które chcą zatroszczyć się o swoich bliskich, opieka seniora Łódź Medigab jest niezwykle mocno polecana. Dzięki niej seniorzy znajdą się w rękach prawdziwych profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą, jak skutecznie pomagać schorowanym bądź niepełnosprawnym osobom.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%