Zamknij
REKLAMA

Inauguracja UTW w Żychlinie

19:35, 05.10.2018 | ŻDK
REKLAMA
Skomentuj

4 października w Żychlińskim Domu Kultury po raz ósmy zabrzmiał Gaudeamus Igitur podczas uroczystej Inauguracji na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W tym roku Żychliński Uniwersytet Trzeciego Wieku zrzeszył 40 słuchaczy, którzy po latach wychowywania dzieci i współuczestnictwie w wychowywaniu wnuków znaleźli nową pasję.

Wielu  Seniorów jest wciąż sprawnych, nie znoszą bezczynnego siedzenia w czterech ścianach. Jedną z form aktywizacji dla Nich jest nasz Uniwersytet Trzeciego Wieku, który pobudza do aktywizacji społecznej w interesie jednostki i ogółu, ułatwia nawiązywanie przyjaźni, ale również stwarza możliwość ciągłego poszerzania wiedzy. Sukcesów w nowym roku akademickim życzyli słuchaczom Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żychlinie Elżbieta Tarnowska oraz Burmistrz Miasta i Gminy Żychlin Pan Grzegorz Ambroziak. Studenci wysłuchali również tradycyjnego wykładu inauguracyjnego pt. „Walka Polaków o wolność i niepodległość”, który wygłosiła Pani Anna Mazurek. Na zakończenie został rozdany plan zajęć z których nasi słuchacze aktywnie korzystają W tym roku zaproponowaliśmy słuchaczom zajęcia z jęz. angielskiego i rosyjskiego, greki i łaciny, zajęcia teatralne, spotkania dyskusyjno- poetyckie, gimnastykę korekcyjno- usprawniającą, SMOVEY z elementami tańca, warsztaty mozaiki ze szkła, Uniwersytecki Chór „Złoty Akord”, Akademię Rysunku i Malarstwa, naukę obsługi komputera, taniec towarzyski oraz zajęcia z rękodzieła artystycznego.

Dziękujemy za przybycie na Inaugurację UTW instruktorom, którzy prowadzą zajęcia ze słuchaczami - Paniom Jadwidze Wilińskiej i Agnieszce Wichrowskiej oraz Panu Dyrektorowi Zespołu Szkół Tomaszowi Rapsiewiczowi. Słuchaczom natomiast życzymy wytrwałości i samych sukcesów w nadchodzącym nowym roku akademickim.

(ŻDK)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone