Zamknij
REKLAMA

Trwa analiza dodatkowych ludzkich szczątków z grobu w Głogowcu

18:01, 14.11.2017 | O.R
REKLAMA
Skomentuj

Jak informuje Piotr Helman, Prokurator Rejonowy w Kutnie trwa praca biegłych sądowych w zakresie identyfikacji znalezionych dodatkowych kości w grobie w Głogowcu 26 czerwca tego roku. Policja pod nadzorem prokuratury wszczęła 20 lipca dochodzenie i gromadzi materiały dowodowe. Znalezienie szczątków czterech dodatkowych osób w grobie z pochowanymi w latach 60 ubiegłego wieku innymi dwiema stało się sensacją w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych. Jak mówi proboszcz parafii w Głogowcu ks. Piotr Kalisiak jednocześnie zarządca cmentarza wytłumaczenie takiej sytuacji może być zgoła niesensacyjne a prozaiczne. 

Jak ustaliliśmy 26 czerwca br. podczas prac renowacyjnych w grobie na parafialnym cmentarzu w Głogowcu, należącym do mieszkańca Warszawy,  pracownicy jednej z firm kamieniarskich odkryli, że znajdują się w nim szczątki dodatkowych czterech osób. 

Jak mówi ks. Kalisiak właściciel grobu poinformował zarządcę cmentarza, że grób będzie poszerzany i że zostanie dokonana jego renowacja. Jednak o czerwcowym odkryciu nie został powiadomiony przez pracowników firmy ani właściciela. Dopiero kiedy kutnowscy policjanci 5 lipca odebrali zgłoszenie o tym odkryciu, powiedział mu o tym policjant w związku z czynnościami prokuratury na miejscu zdarzenia. 

- 5 lipca w godzinach porannych otrzymaliśmy zgłoszenie, że podczas prac renowacyjnych ujawniono w grobie, w którym pochowane były wcześniej dwie osoby, kości dodatkowych czterech. Na miejscu zdarzenia wykonaliśmy oględziny i o wszystkim powiadomiliśmy prokuraturę. Zlokalizowano szczątki prawdopodobnie sześciu osób, czyli dwóch osób chowanych w latach 60-tych, i kości czterech osób, pochowanych w tym miejscu prawdopodobnie wcześniej – mówił latem podkom. Paweł Witczak z KPP Kutno.

Policja pod nadzorem prokuratury zabezpieczyła kości, które teraz są poddane analizom antropologicznym, badaniu DNA i pierwiastków. Dopiero po wielomiesięcznej pracy biegłych dowiemy się jaką tajemnicę kryje grób w Głogowcu w gminie Kutno.

- Być może są to kości kogoś pochowanego dużo, dużo wcześniej, bo cmentarz jest wiekowy. Do tego głównie piaskowiec, w takim podłożu zwłoki rozkładają się dużo wolniej  - mówi ks. Piotr Kalisiak.

Tereny Ziemi Głogowieckiej zostały też naznaczone przez bitwy i wojnę, kto wie co kryje ta ziemia, być może odkrycie okaże się historyczne. Oczywiście zawsze niewykluczony jest wątek kryminalny i podobnie jak w amerykańskim serialu telewizyjnym produkcji Fox Broadcasting Company opartym na książkach kryminolog-antropolog Kathy Reichs mogą być to ofiary seryjnego mordercy z XIX wieku. 

REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (4)

1212

1 6

Sprawą proponuje zainteresować Baranowskich i Michalaków to spece od przekrętów na cmentarzach zresztą autorce tych wypocin też niewiele brakuję - brać się do roboty czekamy na ciąg dalszy tego dreszczowca.
20:53, 14.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NickoNicko

2 0

Detektyw inwektyw. 09:22, 15.11.2017


NickoNicko

1 0

W tym ostatnim zdaniu autora troszkę poniosła fantazja. Po co jednak szukać tak daleko? I na swoim poletku mamy się czym "poszczycić". 09:21, 15.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Horejszio KejnHorejszio Kejn

0 0

U nas w
CSI Miami już po godzinie wiedzieliby wszystko. 20:47, 15.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone