Zamknij
REKLAMA

Seniorzy rozpoczęli rok akademicki na UTW w Kutnie

16:23, 10.10.2017 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kutnie rozpoczęli dziś swój rok szkolny.  W sali Kutnowskiego Domu Kultury odbyła się uroczysta inauguracja z gośćmi z obu samorządów. Krzysztof Debich Starosta Kutnowski oraz zastępcy prezydenta Zbigniew Wdowiak i Jacek Boczkaja przypomnieli, że uczymy się przez całe życie, podkreślili ważną rolę Stowarzyszenia UTW, które wyrosło przy Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. UTW istnieje od 10 lat, a sama idea takich uniwersytetów od 45. 

Maria Wierzbicka prezes Stowarzyszenia powiedziała, że od lat w UTW studiuje około 350 osób, to pokaźna grupa seniorów, którzy chcą pozostać aktywni i mają ciągle kreatywne pomysły na spędzanie wolnego czasu na emeryturze. 

Zbigniew Wdowiak w wystąpienia wspomniał, że społeczność kutnowska to w 22 procentach seniorzy. Mamy w Kutnie Dni Seniora a niedługo Centrum Seniora, którego budowę rozpoczęto dzięki unijnemu dofinansowaniu. 

Starosta Krzysztof Debich życzył słuchaczom dobrej zabawy podczas zajęć i wszystkiego dobrego w nowym roku akademickim.

Na zakończenie seniorzy wysłuchali wykładu pt. „Blaski i cienie późnej dorosłości” dr Anny Gutowskiej z Zakładu Andragogiki i Gerontologii Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego.

(Redaktor)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

GrubyGruby

1 0

Bardzo dobrze, że istnieją takie stowarzyszenia. Bardzo zazdroszczę, że udało się Państwu dożyć szczęśliwie wieku UTW. Mnie i moim współpracownikom to się nie uda... cóż... prywatna firma... 23:35, 13.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone | 2018