Zamknij
REKLAMA

Głosuj na jedyny kutnowski projekt w Budżecie Obywatelskim w Łodzi

22:43, 12.10.2017 | O.R
REKLAMA
Skomentuj

Mieszkańcy Kutna mogą głosować nie tylko na projekty zgłoszone o Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego, ale również na projekty szczególnie te związane z naszym regionem, złożone w ramach Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród zadań znalazł się projekt proponowany przez Bożenę Gajewską prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Jest to „Organizacja Sejmiku Towarzystw Regionalnych Województwa Łódzkiego pn. „Kształtowanie poczucie tożsamości regionalnej w społeczności lokalnej” dotyczy zorganizowania w Kutnie w weekend kwietnia lub maja 2018 roku dwudniowego sejmiku regionalistów województwa łódzkiego.

- Głównym celem zadania jest budowanie płaszczyzny współpracy i wymiany doświadczeń między regionalistami województwa łódzkiego, upowszechnianie idei regionalizmu jako istotnej części kultury polskiej i patriotyzmu lokalnego poprzez stworzenie forum wymiany myśli i doświadczeń. Adresatami zadania będą środowiska regionalistów województwa łódzkiego, w którym działa kilkadziesiąt towarzystw regionalnych. Podczas sejmiku odbędą się wykłady, prelekcje, wymiana doświadczeń, pokaz dobrych praktyk i wizyty studyjne. W ramach zadania wykonana zostanie internetowa baza stowarzyszeń regionalnych województwa łódzkiego (towarzystw miłośników lub przyjaciół ziem, miast, miasteczek) - mówi Bożena Gajewska.

Głosowanie papierowe trwa od 1 do 22 października 2017roku: PLAKAT

Głosowanie elektronicznie od 1 do 31 października http://bo.lodzkie.pl/glosowanie/

Kutno jest uwzględnione w SUBREGIONIE PÓŁNOCYM

Głosowanie w powiecie kutnowskim: urna jest umieszczona w Starostwie Powiatowym w Kutnie, ul. Tadeusza Kościuszki 16 - górny hol budynku

WAŻNE Zasady głosowania:

Możesz oddać jeden głos!

Możesz przyznać punkty maksymalnie na 3 zadania (na jednej karcie do glosowania – patrz punkt powyżej) zgłoszone do tego samego subregionu.

Można przyznać 3 pkt, 2 pkt lub 1 pkt. Propozycji zadana która podoba Ci się najbardziej przyznaj 3 punkty, 2 punkty propozycji, która podoba Ci się mniej, a 1 punkt pomysłowi, który podoba Ci się spośród wybranych najmniej.

Jeśli uważasz, że zadanie z innego subregionu jest ciekawe i chciałbyś na nie zagłosować masz taką możliwość. Pamiętaj jedynie, że wszystkie propozycje zadań, na które głosujesz muszą być zgłoszone do tego samego subregionu!

Twój głos zostanie będzie nieważny, jeżeli:

Oddasz więcej niż jeden głos (wszystkie oddane przez Ciebie głosy będą nieważne!)

Oddasz głos na zadania z więcej niż jednego subregionu

Oddasz głos na karcie do głosowania niezgodnej z obowiązującym wzorem

Nie wskażesz na karcie do głosowania żadnego zadania bądź wskażesz więcej niż 3 zadania

Karta do głosowania zostanie wypełniona nieczytelnie (np. będzie zawierała skreślenia lub poprawki)

(O.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

AbcAbc

0 0

I po cóż tu płakać, że wiadomo, kto dostanie kasę z miasta lub nędzne grosze z powiatu. Komu jak komu TPZK się należy, natomiast Bożenie Gajewskiej - jak by ją nie postrzegać - od tzw. włodarzy na szczeblach samorządowych całego powiatu coś się należy. Nie mówię tu o uścisku ręki prezesa i takich tam innych bzdetach pt. pomniejsze medale albo podziękowania dla stowarzyszenia na ręce pani prezes. Mam tu na myśli samą Gajewska. No cóż, jedni są do nagradzania, inni do roboty ku chwałę miasta i powiatu. 19:34, 13.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone | 2018