Dziś na parkiecie hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie rozpoczął się VIII Turniej o "Różę Kutna". Pierwszy mecz POLFARMEX Kutno- SKK Siedlce wygrał kutnowski zespół 80:67 (15-11, 25-13, 21-20, 19-23). W pierwszym meczu Turnieju o Różę Kutna KKS Pro Basket pewnie pokonał przed własną publicznością drużynę SKK Siedlce i jutro zagra w finale. Bardzo dobrze zaprezentowali się nowi gracze. Cały mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy objętego w połowie pierwszej kwarty prowadzenia nie oddali do ostatniej syreny. Od samego początku energicznie poczynaniami kutnian kierował nowy nabytek klubu – Sławomir Sikora. Jego gra mogła się podobać, a ozdobą meczu były dwa doskonałe podania do Mateusza Bartosza, także nowego gracza, który skończył obie akcje efektownymi wsadami. Sikora był też aktywny w obronie i kilka razy „ukradł” piłkę przeciwnikom. Przechwyty notowali właściwie wszyscy gracze KKS i był to jeden z lepszych elementów ich gry. Na boisku jak zwykle szalał Szymon Rduch, ale zbyt często raził nieskutecznością. Zdobył wprawdzie 10 pkt., ale grał na dość niskim procencie (2/4 za 2 i tylko 1/6 za 3). Drugi nowy rozgrywający Norbert Kulon zaczął mecz dość niepewnie. Później jednak rozwinął skrzydła i skończył mecz z najlepszym w całej drużynie bilansem punktowym.
2013-09-20 18:56:47