Zamknij
REKLAMA

Dywany - dlaczego ich potrzebujemy?

22:01, 12.04.2018 | Redaktor
Skomentuj

Dla wielu osób dywany są elementami wystroju niezbędnymi do pełnego urządzenia mieszkania. Czy rzeczywiście są one tak niezbędne? Jak duży jest dzisiaj wybór, jeśli chodzi o dywany?

Praktyczne zastosowanie dywanów

Z całą pewnością, dywany mają co najmniej kilka praktycznych zastosowań. Przede wszystkim, dzięki nim podłoże w mieszkaniu jest cieplejsze. Jak się okazuje, dla wielu osób jest to bardzo ważne. Niektórzy np. nie lubią chodzić w kapciach, przez co poruszają się po mieszkaniu boso. Jeśli jednak nie mają dywanów, z pewnością z czasem zaczną odczuwać dyskomfort. Co więcej, chodzenie boso po zimnej podłodze może wywołać chorobę. Najzimniejsza podłoga jest przeważnie w mieszkaniach znajdujących się najbliżej gruntu. Dlatego też dywany bardzo potrzebne są w domach jednorodzinnych.

Nawet jeśli dywan jest bardzo ciepły, niewielki będzie z niego pożytek, jeśli nie jest wystarczająco miękki. Najczęściej jednak grube dywany są jednocześnie dosyć miękkie. Jest to niezbędne, aby spacer po dywanie był samą przyjemnością, a nie dyskomfortem. Ponadto, jeśli dysponuje się ciepłym i miękkim dywanem, można pozwolić dzieciom bawić się na podłodze. Spędzanie czasu bezpośrednio na płytkach, a nawet na panelach rodzi wiele niebezpieczeństw. Przede wszystkim, prawdopodobieństwo, że dziecko się rozchoruje, jest bardzo duże. Ponadto, zapewne po zakończeniu zabawy będzie ono miało pobijane kolana i łokcie.

Warto też zauważyć, że w przypadku mieszań w blokach rozłożone dywany są ukłonem w stronę sąsiadów mieszkających piętro niżej. Rzecz w tym, iż dywany tworzą izolację akustyczną. Dzięki nim kroki domowników są mniej słyszalne dla sąsiadów. Z pewnością największe znaczenie ma to w przypadku mieszkań, w których znajdują się dzieci. Zwykle lubią one biegać i skakać po podłodze, co może być bardzo uciążliwe dla sąsiadów.

Dywany jako element wystroju

Jak powyżej wykazano, dywany mają wiele praktycznych zastosowań. Niemniej jednak są one dzisiaj także elementami wystroju mieszkań. Dlatego też każdy stara się wybierać do swojego mieszkania jak najatrakcyjniejsze dywany, które zadziwią gości.

- Do nowoczesnych wnętrz polecamy jasne dywany, pokrywające co najwyżej 1/3 podłogi. Powinny być one dosyć grube i przyjemne w dotyku - informuje specjalista sklepu z dywanami Dywante.pl. W nowoczesnych wnętrzach rzeczywiście rzadko spotykane są bardzo ciemne, ale też mocno wyraziste kolory. Dominuje jasna szarość, co dotyczy zarówno mebli, ścian, jak i dywanów.

W mieszkaniach, które urządzone są bardziej klasycznie, możliwy wybór dywanów jest zwykle nieco większy. W klasycznym wnętrzu można sobie pozwolić na wybór mebli w nieco bardziej wymyślnych kolorach. Również barwy ścian nie muszą być koniecznie jasne i stonowane. Tym samym, także dywany jak najbardziej mogą, a nawet powinny posiadać skomplikowane wzornictwo. Kolorystyka natomiast jest dowolna, o ile tylko dobrze współgra z pozostałym wystrojem salonu czy sypialni.

Warto zwrócić uwagę, że dywany dają możliwość dużego zróżnicowania wnętrza. Rzecz w tym, iż możliwe jest umieszczenie w każdym pokoju nieco innego dywanu. W salonie powinien on być najbardziej elegancki, gdyż najczęściej jest to pokój gościnny. W sypialniach natomiast dywany mają gwarantować dobrą atmosferą pomieszczenia. Na szczególną uwagę zasługują również dywany dla dzieci. Charakterystyczna jest dla nich wyrazistość kolorów. Dywany przeznaczone dla najmłodszych powinny być również antyalergiczne, gdyż dzieci są szczególnie narażone na działanie rozmaitych alergenów.

(Redaktor)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone