Zamknij

Zalety leasingu samochodów

15:09, 14.03.2018 Redaktor Aktualizacja: 18:09, 14.03.2018
Skomentuj

Obecnie w Polsce z oferty leasingowej korzysta zaledwie co piąty przedsiębiorca, podczas gdy średnia ta w Europie zachodniej jest co najmniej dwa razy wyższa. Wciąż nie jest to najbardziej rozpowszechniona opcja, chociaż ma sporo korzyści i warto o nich pamiętać, rozważając zakup nowego samochodu na rzecz firmy. Wiele firm oferuje dodatkowo ubezpieczenie lub karty paliwowe.

Korzystny leasing samochodów

Przede wszystkim główną zaletą leasingu jest zatrzymanie niezbędnej do obrotów gotówki i przeznaczenie jej na inne, ważniejsze cele, podczas gdy opłata za użytkowanie auta będzie wnoszona ratalnie, w ustalonej wcześniej kwocie. Warto wiedzieć, że po zakończeniu umowy istnieje możliwość wykupu samochodu, a łączna wartość rat za użytkowanie nie może być mniejsza niż całkowita wartość pojazdu. Jeśli chodzi o leasing finansowanie odbywa się na jasno określonych uprzednio z przedstawicielem firmy warunkach. Firmy leasingowe często współpracują z bankami, co pozwala im na spersonalizowanie umowy do konkretnych potrzeb przedsiębiorcy. 

Leasing samochodu jako najlepsza forma nabywania dóbr

Leasing samochodów, jak również maszyn budowlanych czy sprzętu biurowego a nawet nieruchomości to sposób, który pozwala zaopatrzyć firmę w niezbędne do funkcjonowania środki stałe. Ogromnym plusem są też nieskomplikowane formalności, które charakteryzują leasing samochodów oferty i dodatki do niej. Analitycy podkreślają, że wbrew pozorom korzystny leasing samochodów to najtańsze rozwiązanie dla przedsiębiorców, gdyż nabycie ich za pośrednictwem gotówki może okazać się o wiele droższe. 

Ulga podatkowa

Korzyści z leasingu zawierają się przede wszystkim w rozliczeniu podatku dochodowym, czyli tak zwanym PIT. Ważne jest rozróżnienie rodzaju, czy mamy do czynienia z leasingiem operacyjnym, czy finansowym. W przypadku tego pierwszego, cały koszt jest traktowany jako koszt uzyskania przychodu, również w przypadkach leasingu samochodów osobowych. Nie dotyczy to jednak leasingu finansowego.

Źródło: LeaseTake.pl

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%