Zamknij
REKLAMA

Nadzór floty samochodowej. Rozwiązanie, które podbija rynek

13:33, 16.02.2018 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj

Nadzór floty samochodowej to zadanie, przy wykonywaniu którego szczególnie przydaje się wykorzystanie najnowocześniejszych technologii. Podczas sprawowania pieczy nad dużą liczbą pojazdów, praktyczne staje się zwłaszcza jedno rozwiązanie.

Użyteczności nowoczesnych technologii w sprawowaniu nadzoru nad flotami samochodowymi nie można przeceniać. Obecnie gadżety takie, jak nadajniki GPS, to oczywistość, bez której ciężko wyobrazić sobie sprawną logistykę samochodową w dużym przedsiębiorstwie. Istnieje jednak jeszcze jedna technologia, która, rozwijając się, powoli staje się swoistym niezbędnikiem branży logistycznej: Jest to telematyka – oferowana przez wiele firm, np. Vision Track.

Co daje śledzenie danych?

Co zatem tak przyciąga profesjonalistów od telematyki? Zdaniem specjalistów, jedną z istotniejszych zalet tej technologii jest to, jak znakomicie współgra z obecnymi możliwościami przesyłania na bieżąco dużych ilości danych. Rob Donat, założyciel firmy GPS Insight uważa na przykład, że zintegrowanie telematyki i Vehicle Tracking (https://www.visiontrack.com/vehicle-tracking-systems/) z „big data” oraz „chmurą” pomaga flotom być bardziej efektywnymi i skutecznymi w pozyskiwaniu przychodów podczas zmian zachodzących przez cały dzień. Jak tłumaczy, może okazać się, że nawet 25% zleceń pozostałych do końca dnia może być zaaranżowanych tak, by zwiększyć efektywność ich wykonywania. Z tym z kolei wiąże się większy zysk firmy. Aby jednak dojść do odpowiednich wniosków i podjąć właściwe działania, niezbędna jest analiza i śledzenie danych telematycznych.

Automatyczne ostrzeżenia

Zwiększanie efektywności floty to nie jedyny atut telematyki – może ona posłużyć także do zwiększenia bezpieczeństwa kierowcy i przewożonego towaru. Dzięki komponentom takim jak GeoFencing, mogą ostrzegać nadzór floty wtedy, gdy samochód wyjedzie poza wcześniej ustalony obszar. System telematyczny może również na bieżąco analizować zachowanie auta na drodze i wysyłać kierowcy odpowiednie powiadomienia. Jeśli na przykład algorytm dojdzie do wniosku, że kierowca prowadzi w sposób wskazujący na jego nadmierne zmęczenie, może automatycznie wyświetlić krótkie nagranie nakłaniające prowadzącego do odpoczynku.

Telematyka to jedno z najciekawszy rozwiązań w dziedzinie zarządzania flot. Warto zapoznać się bliżej z nią zapoznać, zwłaszcza, że integruje coraz większą ilość technologii, takich jak „big data”, „chmura komputerowa” czy analiza materiałów wideo.

(Redaktor)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone | 2018