Zamknij
REKLAMA

ALE KINO! największe przeboje muzyki filmowej

12:16, 11.10.2017 | Kultura
REKLAMA
Skomentuj

15 października w Filharmonii Łódzkiej orkiestra Alla Vienna (twórcy m.in. wyjątkowego projektu Queen Symfonicznie, który w tym roku zdobył nagrodę w łódzkim plebiscycie Energia Kultury) wraz z Hollyłódzką Orkiestrą Filmową oraz parą solistów wystąpi z nowym programem ALE KINO!. To będzie wyjątkowy wieczór z muzyką filmową z różnych epok i wielu krajów – półtorej godziny największych standardów filmowych z Polski i ze świata, instrumentalnych i śpiewanych przez solistów – z udziałem dwóch połączonych orkiestr pod dyrekcją Jana Niedźwieckiego.

- Zabierzemy Państwa w filmową podróż, gdzie najpiękniejsze wspomnienia z kinowej sali, wzruszenia, radość i śmiech widzów przywrócimy, przypominając ilustracje muzyczne największych filmowych i serialowych przebojów –zapowiada  dyrektor orkiestry Jan Niedźwiecki. - To utwory, które często żyją już własnym życiem, niezmiennie pozostając w naszej pamięci i na szczytach list ekranowych szlagierów. 

Będzie to wachlarz zróżnicowanych stylistycznie utworów, których wspólnym mianownikiem jest to, że spłynęły ze srebrnego i szklanego ekranu na estrady świata. Niemal połowę koncertu wypełnią wspaniałe, polskie kompozycje, mogące z powodzeniem konkurować ze światowymi hitami. To tematy Kazaneckiego i Matuszkiewicza z seriali: „Stawka większa niż życie”, „Czterdziestolatek”, „Czarne Chmury” czy „Janosik”. Orkiestra i soliści rozkołyszą publiczność w rytmie walca („Noce i Dnie”, „Ziemia Obiecana”) czy zaproszą do poloneza z „Pana Tadeusza”. Z foteli poderwą: mambo („Time of my life” z „Dirty Dancing”), tango „La Cumparsita” z „Pół żartem, pół serio” czy ragtime z „Vabank”.

- Oczywiście na dobrym filmowym koncercie nie może zabraknąć hollywoodzkiej klasyki z kompozycjami Johna Williamsa na czele - dodaje Jan Niedźwiecki. - Powrócimy do świata „Gwiezdnych Wojen”, „Indiany Jonesa” i „Star Treka”. Z kolejnymi na muzycznej fali powrócą do nas: James Bond, Siedmiu Wspaniałych oraz paczka łobuziaków i pięknych dziewcząt z „Grease”.

- Nie mogąc się czasem zdecydować, które z przepięknych tematów z danego filmu wybrać, część pogrupowałem w suity – wspomina aranżer Jan Niedźwiecki - dzięki czemu jednego wieczoru usłyszą Państwo prawie 30 przebojów w wykonaniu zespołu Alla Vienna i Hollyłódzkiej Orkiestry Filmowej oraz pary solistów. Będzie przebojowo, optymistycznie i pogodnie. Tak, by - opuszczając salę koncertową - nucili Państwo motyw z filmu „Dirty Dancing”: To była najpiękniejsza chwila mojego Życia… 

ALE KINO! 

15 października 2017

godz. 19:00

Sala Koncertowa Filharmonii Łódzkiej

ul. Narutowicza 20/22

Bilety w cenie od 69 zł do nabycie w punktach Empik< Media Markt, Saturn, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl oraz w kasie Filharmonii

 

(Kultura)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone | 2018