Zamknij

Fotowoltaika dla rolnika - co musisz niej wiedzieć?

08:18, 25.05.2020 (.) Aktualizacja: 08:23, 25.05.2020
Skomentuj

Hodowla różnego rodzaju zwierząt, a także uprawa roślin na dużą skalę wymagają od rolnika ogromnych nakładów prądu. Gospodarstwa wykorzystują energię elektryczną na każdym kroku. Powodem tego jest fakt, że stają się one coraz bardziej zmechanizowane. Niestety wraz ze wzrostem zapotrzebowania na energię elektryczną, rok rocznie rośnie jej cena. Prąd z roku na rok drożeje, a kwota comiesięcznych rachunków może być przyczyną, przez którą gospodarstwa nie będą mogły sobie pozwolić na rozwój.

Koszty, jakie wiążą się z energią elektryczną w gospodarstwie rolnym są ogromne. Można je jednak zminimalizować, inwestując w odnawialne źródła energii. Jest to ekologiczne rozwiązanie pozwalające zredukować rachunki za prąd aż o 90%. Gdy popatrzymy na problem w skali roku, dyskutujemy o naprawdę kolosalnych pieniądzach. Jak zatem zaoszczędzić na energii, kiedy prowadzimy gospodarstwo? Rozwiązaniem jest fotowoltaika dla rolnika. OZE daje nam niezależność energetyczną. Dodatkowo, spadają comiesięczne koszty prądu. Ogromnym plusem jest fakt, że rolnicy mają prawo do ulgi podatkowej. Jak w takim razie wygląda to wszystko w realu?

Źródło: Fotowoltaika dla rolnika > https://ozeprojekt.pl/fotowoltaika-rolnicy/

Gospodarstwo rolne i fotowoltaika – o co w tym chodzi?

Na inwestycję w fotowoltaikę decyduje się coraz to większa liczba rolników. Sprzyja temu sytuacja, a mianowicie fakt, że aby zachęcić ludzi do tego rozwiązania, samorządy oferują im wsparcie finansowe.

Fotowoltaika dla rolnika jest rozwiązaniem, które sprawi, że będziecie niezależni od elektrowni. Jest to przysłowiowy „czysty zysk”, ponieważ starając się o dofinansowanie, wymaga on od Was, dosłownie minimalnych nakładów finansowych.

Fotowoltaika dla gospodarstwa może być finansowana w formie leasingu. Wówczas nie wymaga się jednorazowej płatności, a koszty takiej instalacji są podzielone na raty i rozłożone w czasie. Mimo to jest to nadal bardzo opłacalne. Rata leasingu będzie mniejsza niż rachunek za prąd.

Fotowoltaika dla rolnika – jak to jest z tymi oszczędnościami?

Jeżeli na wstępie przyjmiemy, że dotychczas wasz comiesięczny rachunek za prąd oscylował w okolicy około 2000 zł to leasing instalacji na 10 lat będzie zdecydowanie mniejszą sumą. Po tym czasie prąd nie będzie Was kosztował nic.

Oszczędności jakie niesie rolnikom instalacja fotowoltaiki są olbrzymie. Nie można nie wspomnieć o wliczeniu raty leasingu jako kosztu dla rolnika i odliczeniu go od podatku VAT.

Źródło: Fotowoltaika - ulga w podatku rolnym > https://ozeprojekt.pl/umorzenie-podatku-rolnego-dzieki-inwestycji-w-fotowoltaike/

Fotowoltaika – ulga w podatku rolnym od A do Z

Fotowoltaika dla rolnika to również opcja, która powala nam na skorzystanie z ulgi w podatku rolnym. I tu w naszej głowie pojawia się pytanie, ale jak? Fotowoltaika – ulga w podatku rolnym, umożliwia odliczenia sobie od wartości podatku rolnego kwoty, której wysokość jest równa 25% kosztów poniesionych na montaż paneli. Na jakiej podstawie macie do tego prawo? Artykuł 13. Ustawy o podatku rolnym – to właśnie on pozwala Wam na odliczenie takiej ulgi.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%