Zamknij

Świąteczne spotkanie firm rodzinnych w Kutnie

18:29, 11.12.2019 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:46, 12.12.2019

W dniu 12 grudnia br. w Cukrovni odbyło się ostatnie z serii Seminariów skierowane do firm rodzinnych, organizowane przez Agencję Rozwoju Regionu Kutnowskiego i Inicjatywę Firm Rodzinnych w ramach projektu „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”. Liderem projektu jest Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, a Partnerami Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A., Związek Miast Polskich oraz Izba Przemysłowo-Handlowa w Sewilli.

Spotkanie prowadziła Mariola Grodnicka - Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A., Koordynator Projektu oraz Ekspert Kluczowy ds. Rozwoju LCK na terenie 7 miast Polski.

Gościem specjalnym spotkania był Pan Józef Szmich – założyciel firmy Delia Cosmetics, który w niezwykle ciekawy sposób przekazał uczestnikom receptę na to by nestor stał się mentorem, a jego wieloletnie doświadczenie służyło stabilnemu rozwojowi firmy.

W ramach projektu w 7 miastach Polski, w tym w Kutnie powstało Lokalne Centrum Kompetencji Firm Rodzinnych, które wspiera lokalną przedsiębiorczość rodzinną.

Do końca trwania projektu weźmie w nim udział 350 firm i 700 uczestników z całej Polski. Zrealizowane zostaną 42 Seminaria i 18 webinariów oraz indywidulane doradztwo on-line.

Kutno jako pierwsze z miast kończy rok realizując ostatnie z serii Seminariów. W projekcie wzięło udział 30 firm rodzinnych z terenu powiatu kutnowskiego.

- Stworzyliśmy w Kutnie lokalny ekosystem biznesu. Środowisko firm lokalnych integruje się i ma potrzebę współpracy na rzecz regionu. Jest nas coraz więcej. Cieszę się, że ARRK ma w tym duży udział. - mówiła Prezes ARRK S.A. Mariola Grodnicka

Przez czas trwania projektu poprzez realizację seminariów tematycznych zapewniliśmy firmom m.in pomoc w pokonaniu kryzysu sukcesyjnego, daliśmy dostęp do wiedzy i ekspertów ale i wzmocniliśmy ich pozycję w mieście. Daliśmy szansę na kształtowanie lokalnej polityki wobec firm rodzinnych.

Efektem projektu jest stworzona ustandaryzowana baza Lokalnych Dostawców Usług dla Firm Rodzinnych. Wśród nich są m.in.: : ASM Centrum Badań i Analiz Rynku, Biuro księgowe Wiśniewscy, IntellectPol, Earth Energy, Fundacja Pro Aperte, Centrum Pomocy Prawnej IURISTA oraz wsparcie doradców strategicznych firmy Strateus .

- Przed nami teraz praca w kierunku powołania Rady Przedsiębiorczości i opracowania Lokalnego Programu Operacyjnego Rozwoju Firm Rodzinnych – dodaje Pani Prezes

Projekt umożliwił również przeprowadzenie badań i analizy lokalnego otoczenia przedsiębiorczości rodzinnej. Jej wyniki przedstawił Janusz Szewczuk – Ekspert Kluczowy ds. Współpracy z Samorządem ze Związku Miast Polskich. Prezentowane wyniki badań przeprowadzanych wśród przedsiębiorców, interesariuszy i uczniów, wywołały dyskusję między uczestnikami projektu i gośćmi wśród których byli m.in. : Zastępca Prezydenta Miasta Kutno – Jacek Boczkaja i Naczelnik Urzędu Skarbowego – Franciszek Boguszewski oraz Zastępca Naczelnika ds. rozwoju i obsługi inwestorów - Maciej Kostrzewa.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem certyfikatów poświadczających udział w projekcie i uroczystym poczęstunkiem przy Wigilijnym stole.

Przed nami kolejne formy wsparcia lokalnej przedsiębiorczości rodzinnej.

Zainteresowanych tematyką zachęcamy do odwiedzenia portalu wiedzy i e-learningowej platformy edukacyjnej www.firmyrodzinne.eu i kontaktu z Lokalnym Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych w Kutnie (lck-kutno@firmyrodzinne.eu )

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%