Zamknij

Ile kosztuje przygotowanie do triathlonu?

12:08, 28.11.2019 (.) Aktualizacja: 12:17, 28.11.2019
Skomentuj

Poza tym, że przygotowanie do triathlonu powinno być poprzedzone starannie opracowaną strategią treningową, warto również być przygotowanym na koszty, które trzeba ponieść. Strój i rower to tylko początek wydatków.

Każde zwycięstwo ma swoją cenę. Zwycięstwo w triathlonie może kosztować mnóstwo wyrzeczeń związanych z przygotowaniami do tych wymagających zawodów, ale również trzeba nastawić się na wydatki. W cenie jest dobry rower, odpowiednie buty (może nawet niejedna para) i kilka innych elementów, bez których nie obejdzie się, chcąc odnosić sukcesy. 

Co trzeba wiedzieć, zanim zaczniemy trenować do triathlonu?

Na początek warto zorientować się, jak zacząć triathlon. To przecież wymagające zawody, stanowiące wyzwanie nie tylko fizyczne, ale i mentalne. Trenować więc trzeba często i intensywnie, by po pewnym czasie przeistoczyć się w prawdziwego tytana pracy, którego celem będzie jedynie zwycięstwo. Z takim nastawieniem na pewno łatwiej będzie pokonać trudy morderczego treningu. Najpierw trzeba popracować nad wytrzymałością, jednocześnie zmieniając nawyki żywieniowe. Dieta powinna być motorem napędowym, który będzie odpowiadał za dostarczanie energii przyszłym zawodnikom. Cóż, wydaje się, że dyscyplina może być w tym przypadku najbliższym towarzyszem treningów. Na początek nie ma co forsować organizmu do granic wytrzymałości. Na to czas powinien przyjść później. Dlatego, by dobrze przejść przez wymagający plan treningowy, warto zainwestować w trenera, który będzie czuwał nad jego rozwojem. Wówczas przekraczanie granic może być w zasięgu ręki.

Ile może kosztować udział w triathlonie?

To pytanie, które warto postawić sobie jeszcze zanim rozpocznie się seria treningów. Tym bardziej że triathlon staje się coraz bardziej popularny, a liczba miejsc, w których odbywają się zawody, rośnie, jak grzyby po deszczu. Jeśli nie wiemy, od czego zacząć, warto zainwestować w trenera, który pomoże ułożyć plan treningowy i będzie monitorował postępy przez następne tygodnie i miesiące. Taka usługa na pewno będzie warta kilkaset złotych. W wielu miejscach w Polsce funkcjonują akademie triathlonu, które kompleksowo przygotowują do startu w zawodach, więc w cenę wliczona będzie pomoc trenera, wejście na basen, jak i wypożyczenie roweru. Do startu w zawodach warto jednak zaopatrzyć się w pojazd, z którym wcześniej będziemy mogli się oswoić i na nim przygotowywać do startu. Kolarka na karbonowej ramie i z bardzo dobrym osprzętem może kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Do profesjonalnego roweru potrzebne będą właściwe buty, których koszt to kilkaset złotych. Jeszcze pianka (koło 1000 złotych) oraz koszulki, spodenki i buty, których cenę można dostosować do możliwości portfela. Intensywne treningi nie obejdą się bez wsparcia odpowiednich odżywek. Ich dobór powinien doradzić trener. Ich uzupełnienie powinny stanowić słodycze, czyli batony i żelki. Razem z odżywkami mogą kosztować kilkadziesiąt złotych na miesiąc. Zakończenie treningów powinno zwieńczyć zapisanie się na zawody, które może kosztować kilkaset złotych. Przygotujmy się, by ta niesamowita frajda, jaką jest udział w triathlonie, łączyła się ze starannym planem wydatków. To zaprocentuje podczas zawodów.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%