Zamknij

Jak komponować zdrowe posiłki?

14:56, 05.11.2019 (.) Aktualizacja: 14:57, 05.11.2019
Skomentuj

Komponowanie zestawów posiłków nie jest trudnym wyczynem. Należy zapoznać się z kilkoma podstawowymi rzeczami na temat zdrowego odżywiania. Jeżeli nie mamy czasu na skomponowanie zdrowych posiłków albo nie wiem jak to zrobić, to warto skorzystać z cateringów dietetycznych. Poniżej dowiesz się wszystkiego na temat zdrowego odżywiania.

Sprawdź najlepszy catering dietetyczny w Warszawie 

Co należy wiedzieć podczas komponowania posiłków?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że odpowiednio zbilansowana dieta pomoże nam w walce z wieloma schorzeniami, a nawet chorobami. Odpowiednio przyjmowane posiłki pomagają także utrzymywać prawidłową masę ciała, zgrabną sylwetkę, a także bardzo dobre samopoczucie. Jeżeli brakuje nam któregokolwiek ze składników odżywczych, to organizm z pewnością nam to zasygnalizuje. Tylko od nas zależy czy jesteśmy w stanie je rozpoznać.

Zobacz dobry catering dietetyczny w Łodzi 

Podczas komponowania posiłków powinniśmy wiedzieć jedną podstawową rzecz: że aby mieć siłę i cieszyć się zdrowiem, a także chudnąć trzeba jeść. Codzienne menu powinno składać się z 5 mniejszych posiłków jedzonych w miarę regularnych odstępach czasu.

Jak zaplanować każdy posiłek?

Pierwszym posiłkiem, który powinniśmy zjadać minimum godzinę po obudzeniu się jest śniadanie. Śniadanie jest jednym z najważniejszych posiłków w ciągu dnia. Powinno stanowić 25-30% kaloryczności całej diety, aby dać nam energię na cały dzień.

Na śniadanie możemy zjeść, między innymi: płatki owsiane na mleku roślinnym lub na wodzie z dodatkiem ulubionych owoców i orzechów. Niektórzy wolą bardziej wytrawne potrawy, więc można postawić na jajka smażone na oleju kokosowym z dodatkiem ulubionych warzyw.

Kolejnym posiłkiem powinno być drugie śniadanie. Jest to nieco mniejszy posiłek i może to być na przykład: kromka chleba pełnoziarnistego z szynką drobiową i warzywami, koktajl owocowy na bazie mleka lub kilka ulubionych owoców albo warzyw. Ten posiłek jest bardzo ważny, ponieważ kilka godzin po zjedzeniu śniadania stajemy się bardziej zmęczeni ospali, dlatego należy pobudzić nasz organizm do dalszego działania.

Kolejnym posiłkiem zjedzonym w ciągu dnia jest obiad. Jest daniem składającym się z największej ilości produktów i składników. Dobrze jest postawić na dobrej jakości białko, węglowodany, w tym warzywa. Pełnowartościowy posiłek obiadowy może wyglądać zatem następująco: 100 g piersi z kurczaka, indyka, ryby lub tofu. Do tego warto postawić na pełnoziarnisty ryż lub makaron albo kaszę. Ostatnim składnikiem obiadu powinny być warzywa. Można postawić na te, które najbardziej lubimy. Lepiej jest wybierać surowe warzywa lub poddawać je minimalnej obróbce termicznej.

Dwie godziny lub godzinę po obiedzie powinniśmy zjeść niewielki podwieczorek. Może być to galaretka lub jogurt. Tutaj nie powinniśmy się najadać, a jedynie delikatnie zaspokoić głód.

Ostatnim posiłkiem jest kolacja. Warto wiedzieć, że na kolację nie powinniśmy zjadać produktów ciężkostrawnych, ale także owoców, które zakwaszają organizm. Można tutaj znowu postawić na jajko, serek wiejski z pomidorem albo rybę z warzywami.

Komponowanie zdrowych posiłków wcale nie jest trudne, ale jeżeli nie mamy na to czasu, to warto postawić na dobrej jakości catering dietetyczny, który każdego dnia dostarczy nam gotowe posiłki. Warto pamiętać o tym, że dobrze zbilansowana dieta nie powinna zawierać cukrów, tłuszczów zwierzęcych oraz posiłków typu fast food.

Więcej porad znajdziesz na https://fit-catering.pl/.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%