Zamknij

Pożyczki udzielane w domu klienta. Na czym polegają?

11:05, 22.05.2019 (.) Aktualizacja: 17:04, 22.05.2019
Skomentuj

Rynek pożyczek pozabankowych cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Podobnie jest w przypadku pożyczek udzielanych w mieszkaniu pożyczkobiorcy. Dzieje się tak głównie z tego powodu, że firmy pożyczkowe oferują wiele niestandardowych rozwiązań - jednym z nich jest udzielenie pożyczki przez konsultanta w domu pożyczkobiorcy.

Pożyczki w domu wciąż popularne

Jak pokazują wyniki badań statystycznych, do końca 2018 roku aż 15,4 mln Polaków zaciągnęło kredyt lub pożyczkę. Aż 2,88 mln osób stanowili seniorzy, których średnie zadłużenie wynosiło 10 614 zł na osobę. Bez wątpienia wpływa na to szybkość działania instytucji finansowych. Na tym polu szczególną rolę odgrywają firmy pożyczkowe, które oprócz błyskawicznej decyzji pożyczkowej bez zbędnych formalności, dysponują szeregiem usług niedostępnych klientom banków. Jedną z nich jest pożyczka w domu. Pierwsze takie usługi udzielane były już w latach 90-tych, a obecnie wciąż nie tracą na popularności wśród części klientów.

Koszt pożyczki udzielanej w domu jest nieco wyższy niż np. koszt tej samej pożyczki udzielanej online. Zazwyczaj są to zobowiązania podejmowane na dłuższy czas - okres spłaty wynosi co najmniej kilka miesięcy. Harmonogram spłaty może być określony w ratach równych i malejących. Zaletą każdej pożyczki pozabankowej jest również szybka wypłata gotówki i dostosowany do potrzeb klienta okres spłaty. Pożyczki udzielane w domu klienta nie różnią się pod tym względem.

Z pożyczek udzielanych w domu korzystają głównie osoby starsze i niepełnosprawne, które nie posiadają komputera. Jest to również rozwiązanie dla osób wolących w tradycyjny sposób umówić się z przedstawicielem firmy pozabankowej. Ogólnie jest to bardzo wygodne, ponieważ zarówno wypłata dodatkowych środków, jak i spłata pożyczki odbywa się w mieszkaniu klienta.

Procedura wniosnioskowania o pożyczkę domową

Przed złożeniem wniosku warto skorzystać z porównywarki pożyczek i wybrać ofertę dostosowaną do własnych potrzeb. W ten sposób poznamy możliwe koszty pożyczki przed wizytą konsultanta w mieszkaniu. Aby otrzymać pożyczkę z dostawą do domu zazwyczaj wystarczy wypełnić formularz kontaktowy online, gdzie podajemy numer telefonu, imię i nazwisko i (ewentualnie) adres e-mail.

Konsultant skontaktuje się z nami w ciągu tego samego lub następnego dnia roboczego w celu ustalenia szczegółów pożyczki. Podczas tej rozmowy zostanie również ustalona data zawarcia umowy. Warto pamiętać o dokładnym zapoznaniu się z warunkami zapisanymi w tym dokumencie przed jego podpisaniem. Jeśli czegoś nie zrozumiemy, warto zapytać o to konsultanta - ten powinien jasno odpowiedzieć na wszystkie wątpliwości.

Po podpisaniu umowy pożyczki pieniądze wypłacane są do ręki pożyczkobiorcy. Zwrotu zobowiązania również można dokonać osobiście lub przez przelew na podane konto pożyczkodawcy. Co ważne - każda wizyta konsultanta jest odpłatna, dlatego jeśli nie będzie nas w domu w terminie jego odwiedzin, powinniśmy go o tym uprzedzić.

Dla kogo są przeznaczone pożyczki z dostawą do domu?

Aby uzyskać dodatkowe środki, każdy pożyczkobiorca powinien spełniać warunki pożyczkodawcy. W zależności od firmy pożyczkowej mogą być wymagane różne granice wiekowe, min. od 18 - 21 lat do maksymalnie 65- 80 lat. Oprócz tego wymagane jest również posiadanie:

  • aktualnego dowodu osobistego,
  • obywatelstwa polskiego i numeru PESEL,
  • telefonu kontaktowego,
  • stałego adresu zamieszkania lub zameldowania.

Inne wymagania jakie instytucje mogą postawić swoim klientom to:

  • potwierdzenie otrzymywania miesięcznych dochodów,
  • zaświadczenia od pracodawcy,
  • braku negatywnego wpisu do Biura Informacji Kredytowej lub KRD.

Szybka pożyczka w domu a pożyczka online

Klienci firm pozabankowych coraz rzadziej korzystają z usługi zaciągania pożyczki do domu. Obecnie znacznie większą popularnością cieszą się pożyczki ratalne online, pozwalające na pożyczenie nawet do 15 czy 20 tys. zł. Wnioskowanie o pożyczkę online zajmuje znacznie mniej czasu - nie wymagają wizyty nikogo z zewnątrz. W razie wątpliwości istnieje również możliwość skontaktowania się z konsultantem telefonicznie. Co więcej - pożyczanie przez internet pozwala dowiedzieć się więcej o pożyczce przed jej zaciągnięciem ze strony internetowej pożyczkodawcy.

Pożyczki online pozwalają na uzyskanie dodatkowych środków nawet w dniu złożenia wniosku. Są również tańsze, bo nie ma tutaj dodatkowych kosztów związanych z przyjazdem konsultanta do naszego domu. Podobnie spłata rat odbywa się za pośrednictwem zabezpieczonego systemu, więc eliminuje się np. ryzyko nieuczciwości konsultanta.

Pożyczki z dostawą do domu kojarzą się głównie z pożyczkami dla zadłużonych i bezrobotnych. Nie jest to do końca dobre skojarzenie, ponieważ każda instytucja finansowa sprawdza ryzyko kredytowe. Osoba zadłużona posiadająca stały dochód jest w lepszej sytuacji - jeśli dochód jest odpowiednio wysoki, to udzielenie pożyczki może uratować jego sytuację materialną. Jednak osoby bezrobotne będą musiały posiadać zabezpieczenie kredytu, np. w postaci gwaranta.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

OlgaOlga

0 0

Zdecydowanie wolę pożyczki online. Pożyczam bez wychodzenia z domu, jedynie posługuje się laptopem a ostatnio biorę przed telefon. Ostatnio brałam w Szybkiej Gotówce pożyczkę i jestem z ich usług naprawdę zadowolona. 13:39, 24.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%