Wczoraj wieczorem lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie powrócili z Mistrzostw Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego) w Radomiu . W skład 45 osobowej reprezentacji województwa łódzkiego z rocznika 1998/99 weszły dwie kutnowskie lekkoatletki Natalia Kołodziejczak (’98) – skok w dal i bieg na 100 m ppł. i Aleksandra Snopkowska (’99) – bieg na 300 m ppł. Zawody odbyły się w minioną sobotę i niedzielę w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych – niska temperatura powietrza i padający deszcz (w pierwszym dniu zawodów). Mimo tego osiągnięto kilka świetnych rezultatów, do których z całą pewnością możemy zaliczyć wynik Natalii Kołodziejczak, która w konkursie skoku w dal skoczyła na odległość 5,41 m. Wynik ten wystarczył „tylko” do wywalczenia czwartego miejsca w zawodach. Do srebrnego medalu zabrakło naszej zawodniczce zaledwie 3 cm, natomiast do „brązu” 2 cm. - Piękny konkurs, który od trzeciej serii toczył się w strugach padającego deszczu i przy bardzo niskiej temperaturze. Natalia walczyła o jak najwyższą lokatę do ostatniej, szóstej serii konkursowej i przy odrobinie szczęścia mogła pokusić się nawet o zwycięstwo ( I miejsce w tym konkursie 5,60 m). Jej minimalnie przekroczony skok z pierwszej serii był zdecydowanie najdłuższy m skokiem zawodów. Mam nadzieje, że ten pewien niedosyt wyzwoli w Natalii „sportową złość” i zmobilizuje ją do dalszej pracy, aby za rok, a może już na hali (styczeń/luty 2014) powalczyć o jeszcze wyższe lokaty – podsumował występ swojej zawodniczki trener UKS „Dziewiątka” Jacek Kudła. Startując w niedzielę w biegu na 100 m ppł. Natalia Kołodziejczak uzyskała 15,71 s i zajęła 11 miejsce wśród najlepszych płotkarek w Polsce w kategorii młodziczek. Młodsza koleżanka klubowa Natalii, Aleksandra Snopkowska startowała w pierwszym dniu zawodów w biegu na 300 m ppł.. Biegnąc w czwartej serii w bardzo trudnych warunkach pogodowych uzyskała czas 51,49 s (rekord życiowy 49,79 s)i zajęła siódme miejsce w swej serii.
2013-09-30 21:07:25