Dziś w Szkole Podstawowej nr 6 w Kutnie odbyło się pasowanie i ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość zaszczyciły swą obecnością władze samorządowe Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna oraz Grzegorz Chojnacki przewodniczący rady miasta. -Drodzy uczniowie, kochane pierwszaki. Dziś mamy jeden z najważniejszych dni w szkole, złożycie za chwilę ślubowanie na sztandar szkoły i będzie ono was obowiązywało przez całe życie, nie tylko przez czas nauki w szkole - mówiła dyrektorka "Szóstki" Emilia Malanowska. - Pamiętajcie, że nie tylko będziecie się w szkole uczyć, ale też poznawać inne dzieci, być może zaprzyjaźnicie się z kimś na całe życie. Dlatego trzeba być miłym, koleżeńskim i życzliwym. Pamiętajcie o czarodziejskich słowach, o których mówią wam panie wychowawczynie. - Dzieci wyglądacie uroczo i jesteście bardzo dobrze przygotowane, co zapewne jest zasługą waszych nauczycieli. Drodzy rodzcie, nasze pociechy liczą na nas. Mamy dla klas pierwszych drobne upominki - mówił Marcin Bujalski przewodniczący Rady Rodziców. - Żaden teatr, żadni artyści nie zastąpią występów małych dzieci. Przypomniałem sobie swoją pierwszą klasę, były trudności, trochę rozrabiałem, ale bardzo miło wspominam ten czas. Gratuluję, że państwo wybraliście dla dzieci tę szkołę podstawową, to jest bardzo dobra szkoła, która na całe życie da waszym dzieciom solidne podstawy- powiedział radny miejski Grzegorz Chojnacki.
2013-10-04 12:25:05