W miniony weekend siedem drużyn rywalizowało o miano najlepszej drużyny w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w regionie Polski Północnej i Środkowej (Region „A”) na Centrum Małej Ligi w Kutnie . W turnieju starowały: BUKS Kruki Augustów, UBKS Baza Bydgoszcz, UKS Dęby Osielsko, dwa zespoły MKS Stal BiS Kutno, UKS Comets Mazowsze oraz WUKB Comets Warszawa. Kutnowski zespół w 99% składał się z uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie. Ta bardzo usportowiona szkoła może być wzorem dla innych, jak łączyć wychowanie przez sport z nauką. Wiadomo, że Ministerstwo Sportu poszukuje aktualnie właściwych rozwiązań tego problemu – zapraszamy, więc do Kutna. Turniej otwierali wiceprezydent miasta Zbigniew Wdowiak oraz dyrektor SP 1 w Kutnie Jarosław Koszański w towarzystwie zespołu organizatorów MKS-u Stal. Pierwszy zespół z Kutna wygrał wysoko wszystkie swoje cztery mecze: z Augustowem – 15 : 5, Osielskiem – 20 : 5, Warszawą – 14 : 4 i Mazowszem 14 : 1 a drugi rozstrzygnął na swoją korzyść pojedynek z Bydgoszczą – 15 : 10. Ostateczna kolejność mistrzostw: 1. Kutno I. 2. Augustów, 3. Mazowsze, 4. Osielsko, 5. Warszawa, 6. Kutno II, 7. Bydgoszcz. Mistrzowski zespół z Kutna grał w składzie: Jan Bardziński, Denis Bednarek, Michał Flisowski, Damian Gołębiewski, Miłosz Jarota, Bartłomiej Kopański, Adrian Kotkowski, Jakub Michalak, Tyman Niezgoda, Gerard Podlewski, Wiktor Puścian, Mikołaj Stańdo, Tobiasz Światłowski, Marcin Zwoliński.
2013-09-30 11:10:58