Dzisiaj od godz. 15.00 na Placu Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie uczestnicy Ogólnopolskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Walk nad Bzurą prezentowali swoje zabytkowe maszyny oraz brali udział w konkursach. Zwiedzający mogli obejrzeć przeróżne motocykle i zabytkowe samochody. Wśród tych pierwszych były zarówno maszyny Yamahy, jak i Harleye Davidsony, MZetki, motocykle z koszem, a nawet pojazd dla dzieci. Natomiast wśród samochodów można było obejrzeć Warszawę i Fiata 126p oraz aliancki pojazd terenowy Willis. Organizatorzy przewidzieli dla uczestników rajdu cztery konkurencje. Większych trudności nie sprawił slalom, którzy wszyscy pomyślnie zaliczyli. Znacznie trudniejszą konkurencją, szczególnie dla posiadaczy pojazdów z sprzęgłem nożnym, była wolna jazda. Na końcu odbył się konkurs elegancji, gdzie oceniano zarówno pojazd, jak i kierowcę oraz krótką prezentację uczestnika. Sierpecka Grupa Eksploracji Historycznej SEGREH na swoim stoisku zgromadziła eksponaty z II wojny światowej, monety, hełmy, noże itp.
2013-09-21 17:12:11