Zbigniew Burzyński prezydent Kutna otworzył dziś rok akademicki na Uniwerystecie Trzeciego Wieku. W Kutnowskim Domu Kultury zebrali się słuchacze UTW, a będzie ich w tym roku aż 330, tak więc sala widowiskowa była wypełniona prawie do ostatniego miejsca. Ciepłe słowa do słuchaczy skierowała Mirosława Gal- Grabowska, Starosta Kutnowski, która podkreśliła aktywność studentów i pomimo ich wieku ogromne chęci i zapał do nauki oraz podejmowania ciągle nowych wyzwań. - Jesteście Państwo przykładem ludzi, którzy potrafią żyć wartościami. Ten świat zapomniał o wartościach, albo próbuje je wyeliminować z życia publicznego i społecznego. Dzisiaj coraz częściej gonimy za karierą i pieniądze, zapominając o szacunku dla drugiego człowieka. Od Was wszyscy mogą się uczyć jak robić coś wspólnie - mówiła Mirosława Gal- Grabowska, Starosta Kutnowski. - Życzę Wam radości i zadowolenia z tej wspólnoty, bo dzielona radość przecież jest większa. - Uniwersytet Trzeciego Wieku to niezwykle udane przedsięwzięcie. Możecie państwo rozwijać swoje pasje i marzenia, można pozazdrościć Wam aktywności - mówił Grzegorz Chojnacki, przewodniczący Rady Miasta Kutna. Życzenia owocnej pracy w roku akademickim na ręce Marii Wierzbickiej, przewodniczącej zarządu UTW, złożyła w imieniu Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie Kanclerz mgr Elżbieta Borowiecka. Natomiast Bożena Gajewska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, założyciela UTW skoro rok akademicki otwarty, przeszła od razu do zadań i zachęciła słuchaczy do wzięcia udziału w akcji "I Ty posadź róże." Inauguracyjny wykład z tej okazji wygłosił Andrzej Ćwik, hodowca róż z Chludowa. Poprzedził go zabawny wstęp przewodniczącej UTW.
2013-10-08 15:55:35