Zamknij
REKLAMA

Sprawdź gdzie będą punkty szczepień w powiecie. Po 15 stycznia br. rozpoczną się zapisy do szczepienia populacyjnego

15:42, 07.01.2021 |   Anna Leder rzecznik prasowy ŁOW NFZ
Skomentuj
REKLAMA

Blisko 6 tys. punktów szczepień i przeszło 7,3 tys. zespołów szczepiących weźmie udział w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19. Oznacza to, że ponad 98,5% Polaków ma dostęp do punktu szczepień w najbliższej okolicy. W Łódzkiem punkt szczepień w swojej gminie lub mieście ma niemal każdy dorosły mieszkaniec regionu – 99,7%.

Wykaz punktów szczepień został opublikowany na stronie gov.pl/szczepimysie. Według danych z 5 stycznia br. w całej Polsce do szczepienia populacyjnego zgłosiło się i zostało potwierdzonych niemal 6 tys. punktów szczepień. Podaniem preparatu zajmie się ponad 7,3 tys. zespołów szczepiących. 

W Łódzkiem na dziś są 433 punkt szczepień, w tym 138 w samej Łodzi. W regionie szczepieniami będzie się zajmowało 516 zespołów szczepiących, w tym w Łodzi 158. Na liście punktów szczepień są to w znakomitej większości – niemal 90% - poradnie podstawowej opieki zdrowotnej, czyli miejsca doskonale znane pacjentom.

Wykaz punktów szczepień jest na bieżąco aktualizowany. Zostanie uzupełniony o dane kontaktowe do każdego punktu. W połowie stycznia br. powstanie także specjalna, interaktywna mapa, dzięki której każdy znajdzie punkt szczepień w swojej okolicy.

Aktualnie trwa szczepienie grupy „0”, czyli m.in. personelu medycznego, w szpitalach węzłowych. Takich placówek w całym kraju jest 509, w Łódzkiem to 32 szpitale węzłowe. Do 14 stycznia trwają zapisy na szczepienia medyków w szpitalach węzłowych. Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie, przez formularz online, dostępny na stronie https://szczepieniakadry.rcb.gov.pl/

Po 15 stycznia br. rozpoczną się zapisy do szczepienia populacyjnego. Sprawdź. Będzie można zrobić to przez internet – zakładając Internetowe Konto Pacjenta lub logując się do IKP, u swojego lekarza POZ bądź w punkcie szczepień lub dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię Narodowego Programu Szczepień – 989.

Infolinia jest czynna także teraz. Pod numerem 989 można dowiedzieć się m.in. jak wygląda procedura szczepienia, gdzie będzie można się zaszczepić oraz dlaczego warto skorzystać ze szczepienia. Infolinia, działająca również w weekendy i święta, obsłużyła już przeszło 77 tys. połączeń (dane na 4 stycznia br.).

Szczepienie przeciw COVID-19 jest bezpłatne. Każdy, kto zostanie zakwalifikowany do szczepienia przez lekarza i będzie zaszczepiony, otrzyma potwierdzenie przyjęcia pierwszej dawki preparatu, wraz z informacją o dacie podania drugiej dawki.

 

(  Anna Leder rzecznik prasowy ŁOW NFZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Bardzo WAŻNE !!!Bardzo WAŻNE !!!

3 3

Szanowna Redakcjo ekutno.pl, mamy prośbę jednocześnie pytanie bardzo na czasie, mianowicie - kto z powiatowych samorządowo-politycznych działaczy typu: prezydent Kutna, burmistrzowie Żychlina i Krośniewic, wójtowie poszczególnych Gmin oraz ich zastępcy, starosta powiatowy i członkowie zarządu, radni poszczególnych struktur samorządowych, a także parlamentarzyści wybrani z Naszego okręgu w szczególności z Kutna i Łęczycy oraz osobnicy z lokalnej tzw. <elyty> zostali zaszczepieni przeciwko wirusowi covid-19 poza kolejnością. Krążą wieści po Królewskiej, że jest coś na rzeczy, a propos złamania zasad dotyczących przestrzegania kolejności szczepień w ramach określonych grup przez Rząd RP ? Jak dowiadujemy się z przekazywanych informacji z innych mediów w poszczególnych regionach, po wylaniu się całego szamba nieprzyzwoitych zachowań tych rzekomo ważnych osobników, zostały podjęte przez owe gremia kroki o utajnienie jakichkolwiek informacji w powyższym zakresie, bo tłumaczenie z ich strony o prowadzonej, rzekomo, akcji propagandowej stało się jedną wielką klapą, fałszem, zakłamaniem oraz bufonadą nie znającą takich przypadków od niepamiętnych czasów !
Bardzo prosimy, aby w imieniu całej Naszej Społeczności Szanowna Redakcja ekutno.pl przekazała pytania w rzeczonym temacie do w/w osób oraz instytucji samorządowych (bo kto inny z tego terenu?!) i, tym samym, przychyliła się do Naszej prośby, za co z góry dziękujemy i
POZDRAWIAMY
Stali Forumowicze
Sympatycy Redakcji ekutno.pl

19:06, 07.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SgrSgr

3 2

A kiedy szczepienie na Polską Wersję Państwa Dobrobytu bo ceny Coca coli mnie dobijają 00:02, 08.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA