Zamknij
REKLAMA

Kandydatka Izabela Walczak: Dbajmy o naszą spuściznę opartą nie na marksistowskich ideach

10:43, 22.05.2019 | Materiał wyborczy sfinansowany przez Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narod
REKLAMA

Izabela Walczak kandydatka na liście nr 1 miejsce 4

Nie jest Pani politykiem, dlaczego zdecydowała się Pani wystartować w wyborach?

Izabela Walczak Chciałabym wnieść do polityki wartości takie jak honor i zadbać o niezależność i suwerenność Polski w Europie. Startuję z listy Konfederacji, która połączyła środowiska wolnościowe i patriotyczne, którym przylepia się od lat negatywne łatki; swoja kandydaturą chciałabym odczarować ten obraz.

Jakie ma Pani kwalifikacje, żeby ubiegać się o mandat europosła?

Izabela Walczak Z racji wykształcenia posługuję się biegle językiem angielskim, oprócz tego mówię po francusku, niderlandzku i niemiecku. Nie wyobrażam sobie jak w Parlamencie Europejskim mogłabym skutecznie działać bez znajomości choćby jednego języka, a znajomość dodatkowych bardzo ułatwia nawiązywanie relacji. Przez większość kariery pracowałam w międzynarodowych korporacjach, ‘sprzedawałam’ rozwiązania biznesowe klientom z całej Europy, wiem więc jak różne narodowości rozmawiają, współpracują i negocjują. Obecnie wykładam zarządzanie w języku angielskim na jednej z prywatnych uczelni wyższych w Łodzi.

Jakie będą Pani priorytety w Brukseli?

Izabela Walczak Przede wszystkim będę walczyć o to, żeby Unia zajęła się sprawami naprawdę istotnymi, czyli rozwojem gospodarczym wszystkich krajów unijnych, bez faworyzowania krajów ‘starej’ Unii oraz rozwiązaniami, które pomogą w walce z bezrobociem tym krajom UE, gdzie jest ono wysokie, a jednocześnie wypełnią lukę na rynkach pracy, gdzie brakuje pracowników. Po drugie, granice Unii muszą być szczelne, jestem przeciwna niekontrolowanemu napływowi uchodźców. Podczas podróży po Europie miałam okazję zobaczyć dzielnice, których rdzenni mieszkańcy unikają bo są uważane za niebezpieczne; uważam, że powinniśmy z tego wyciągnąć wnioski.

Czym interesuje się pani poza pracą i polityką?

Izabela Walczak Bardzo lubię czytać książki, jestem fanką serialu Gra o Tron i interesuje się sztuką, min. dlatego leży mi na sercu kulturowy dorobek Europy. Dbajmy o naszą spuściznę opartą nie na marksistowskich ideach, ale na filozofii greckiej, prawie rzymskim i etyce chrześcijańskiej.


 

(Materiał wyborczy sfinansowany przez Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narod)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone