Zamknij

Remonty mieszkań bez problemów – jak przygotować powierzchnię?

06:04, 02.08.2022 m Aktualizacja: 06:04, 02.08.2022
Skomentuj

Decyzja zapadła – remontujesz mieszkanie! Niby już wiesz, co chcesz zmienić w swoich wnętrzach, ekipa budowalna także wybrana, budżet oszacowany, ale… to dopiero początek! Jak zabezpieczyć powierzchnię i zadbać o kąt dla siebie, jeśli nie masz możliwości wyprowadzki na czas prac? Co sprawia, że remonty mieszkań przebiegają bez problemów? Sprawdź!

Jak zabezpieczyć meble na czas remontu?

Remont mieszkania w bloku zwykle przebiega etapami – zmiany są wprowadzane w poszczególnych pomieszczeniach po kolei. To znacznie ułatwia organizację prac, gdy nie ma możliwości przeniesienia mebli na klatkę schodową lub komórki lokatorskiej. Jak zabezpieczyć meble? Zacznij od podklejenia ich specjalnymi podkładkami teflonowymi lub filcowymi. To nie tylko ochronie meble podczas ich przesuwania z pokoju do pokoju, ale i ułatwi sam proces. Z zewnątrz niezbędna będzie folia podklejana w odpowiednich miejscach taśmą malarską. Warto podkreślić, że taśma jest nie tylko wytrzymała, ale i łatwa do odklejenia – to pomocne, kiedy trzeba będzie dostać się do zawartości szafki.

Sprzęt RTV pod ochroną

Na czas remontu najbezpieczniej wynieść sprzęt do komórki lokatorskiej lub skorzystać z uprzejmości rodziny bądź sąsiadów. Nie zawsze to jednak możliwe. Jak zatem zabezpieczyć sprzęt RTV? Jeśli to możliwe, przenieś go do innego pomieszczenia niż to, w którym aktualnie trwają prace. Ewentualnym uszkodzeniom pomoże zapobiec folia bąbelkowa oraz folia malarska. Dzięki użyciu tych prostych rozwiązań do sprzętu RTV nie dostaną się pył i kurz, które na trwałe mogą uszkodzić drobne, wewnętrzne elementy.

Remonty mieszkań – do czego jeszcze przyda się folia?

Meble, sprzęt elektroniczny – o to już zadbaliśmy. A co z podłogą, oknami? Do ich zabezpieczenia również można wykorzystać folię malarską. Warto, by na podłodze oprócz folii umieścić także kartony – pomogą one uchronić powierzchnię przed zarysowaniem podczas przestawiania mebli czy używania maszyn podczas remontu. Ponadto grubszy papier pomoże odróżnić strefy – czystą od brudnej. To ważne, kiedy podczas remontu w mieszkaniu toczy się (w miarę) normalne życie domowników. Szyby i ramy warto zabezpieczyć folią. Tym razem polecamy nie typową malarską, lecz tą przeznaczoną właśnie do ochrony stolarki okiennej. Jest ona bowiem bardziej odporna na warunki atmosferyczne niż ta malarska.

Kurtyna w dół, czyli jak zabezpieczyć drzwi?

Już wiesz, jak ochronić okna podczas remontu. A co z drzwiami? Warto szczególnie zadbać o nie w sytuacji, jeśli planujesz spędzać noce w remontowanym mieszkaniu. Dobrym rozwiązaniem będzie kurtyna zamykana na zamek. Izoluje pomieszczenie od innych i zapobiega przedostawaniu się pyłu i kurzu do (tymczasowej) sypialni.

Co zrobić z roślinami doniczkowymi na czas remontu?

Na to pytanie odpowiedź jest jedna – wynieść do sąsiadów, wywieźć do rodziny. Ostatecznie można je przenieść do pomieszczenia, w którym nie trwają żadne prace remontowe. Nawet najmniejszy kontakt z chemią budowlaną może okazać się dla hodowanych latami kwiatów po prostu zabójczy. Podobnie ze zwierzętami – pies, kot i domowe gryzonie również warto przeprowadzić na czas zmian. Remonty mieszkań są groźne dla pupili nie tylko ze względu na używane preparaty czy nieprzyjemne zapachy farb i środków. To przede wszystkim, ze względu na hałas, harmider i obecność obcych przed długie godziny (czyt. ekipy budowlanej) źródło stresu.

Remonty mieszkań pod czujnym okiem… sąsiadów

Teoretycznie osoby mieszkające w bloku muszą liczyć się z tym, że nie zawsze będzie im dane funkcjonować w idealnej ciszy. Remont to jednak coś zupełnie innego – natężenie hałasu i często wielogodzinne prace mogą podnieść ciśnienie najbardziej cierpliwym. Warto więc porozmawiać z sąsiadami przed rozpoczęciem remontu. Podanie zakresu i przybliżonego terminu zakończenia działań na pewno zostanie dobrze odebrane.

Remont w bloku lub kamienicy? Przede wszystkim organizacja i spokój!

Przed Tobą remont mieszkania w bloku lub kamienicy, a zatem ogromne wyzwanie organizacyjne. Warto dokładnie zaplanować – oczywiście w porozumieniu z fachowcami - kolejność prac oraz czas ich trwania. Remont się przedłuży? To bardzo prawdopodobne, ale na pewne rzeczy nie mamy wpływu. Nieprzewidziane problemy z tynkami, dostawą materiałów czy awaria prądu mogą pokrzyżować plany. Nie martw się jednak na zapas i staraj się skupić na tym, co czeka Cię po remoncie – mieszkanie w nowych, odświeżonych wnętrzach! To bardzo przyjemna perspektywa, prawda?

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%