Zamknij
REKLAMA

Gdzie sprawdzić auto przed kupnem w Łodzi i okolicach?

14:42, 18.10.2021 | (.)
Skomentuj

Jeżeli planuje się zakup samochodu używanego, idealnym rozwiązaniem jest nie tylko sprawdzenie historii samochodu, ale również sprawdzenie auta pod kątem potencjalnych problemów technicznych. Okazuje się bowiem, że często deklaracje sprzedających co do stanu samochodu daleko mija się z prawdą, a auto, zamiast znakomitą okazują się Puszką Pandory, wymagającą szybkich i kosztownych napraw.

Z tego powodu, również w Łodzi i jej okolicach, warto sprawdzać samochody używane przed kupnem. Można robić to samodzielnie, o ile ma się odpowiedni sprzęt i doświadczenie, można prosić o pomoc osoby bliskie, jednak trzecią, coraz bardziej popularną opcją, jest korzystanie z usług firm, które sprowadzają samochody używane w Łodzi i okolicach.

Jak sprawdzić auto przed zakupem?

Jeżeli samochód chcemy sprawdzić samodzielnie, warto posiadać nie tylko odpowiednią wiedzę i doświadczenie, ale również odpowiedni sprzęt. Podstawą jest miernik grubości lakieru, ale nie zaszkodzi posiadać również urządzenie, które pomoże zmierzyć nam wysokość bieżnika opon.

Same oględziny warto zacząć od powłoki lakierniczej. Poszukuje się na niej otarć, uszkodzeń, ognisk rdzy, warto również dokładnie sprawdzić samochód miernikiem grubości lakieru, by mieć pewność, że samochód nie był ponownie szpachlowany i lakierowany. Jeśli tak było – koniecznie trzeba dowiedzieć się, co było tego powodem i jakie stłuczki lub wypadki samochodów ma na swoim koncie. Warto również dokładniej przyjrzeć się tafli lakieru, szukając innych jego odcieni (oznaka prac blacharskich) oraz nierównych szpar mierzy poszczególnymi elementami, co najczęściej oznacza ich demontaż, właśnie w celu naprawy.

Warto również ocenić ogumienie, wysokość bieżnika nie powinna być niższa, niż 3-4 mm, dzięki czemu na takich oponach będzie można poruszać się jeszcze chwilę. Wysokość wynosząca około 2 mm jest już skrajnie niebezpieczna, pomimo tego, że polskie prawo pozwala poruszać się na oponach, których bieżnik nie jest niższy, niż 1,6 mm – to jednak wartość skrajnie mała.

Warto sprawdzić również wnętrze pojazdu. Tutaj warto ocenić zużycie poszczególnych elementów samochodu, ale również ocenić, czy wyposażenie jest kompletne.

Kluczowym, następnym elementem, jest jazda testowa. To podczas niej należy sprawdzić, jak samochodów zachowuje się na drodze, jak przyśpiesza, jak hamuje, jak działa skrzynia biegów czy w końcu ocenić, czy samochód nie generuje np. podejrzanych odgłosów. Warto jazdę testową zaczynać zawsze na zimnym silniku – wtedy samochód będzie dawał oznaki różnorodnych problemów, które mogą jednak zanikać, gdy silnik się rozgrzeje.

Jazda testowa powinna kierować w stronę warsztatu mechanicznego lub stacji diagnostycznej. Tam warto wjechać na kanał, ocenić stan podwozia, ale również podłączyć samochód do komputera diagnostycznego.

Jak sprawdzić historię pojazdu?

Sprawdzanie historii pojazdu jest zadaniem stosunkowo prostym. Wystarczy posiadać numer VIN samochodu, numer rejestracyjne, a także datę pierwszej rejestracji. Wiele platform umożliwia osobom posiadające następujące dane rozkodowanie numeru VIN, dzięki czemu czasem nawet zupełnie za darmo, można dowidzieć się, czy samochód brał udział w wypadkach, ile ostatnio wskazywał licznik przejechanych kilometrów czy w końcu sprawdzić, czy samochód nie został zgłoszony jako kradziony.

Poszczególne portale oferują dane najczęściej nie tylko z Polski, ale również z zagranicy, co jest istotne zwłaszcza dla osób, które kupują pojazdu świeżo sprowadzone do naszego kraju.

Firmy sprawdzające auta przed zakupem

Nie każdy posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie czy sprzęt, by dokonywać samodzielnych oględzin i jazd testowych. Nie każdy ma na to również czas, zwłaszcza jeżeli ma się bardzo określone wymagania, co często sprawia, że samochody, które je spełniają, ze względu na swoją niewielką ilość, rozsiane są po całej Polsce. W takich przypadkach, również w Łodzi i okolicach, warto postawić na firmy, które sprawdzają samochody używane dla klientów indywidualnych. Jednym z takich przedsiębiorstw jest MotoControler, który oferuje sprawdzenie samochodów używanych, niezależnie od ich lokalizacji, w cenie od 379 zł.

Sprawdzanie aut przed kupnem w Łodzi przebiega bardzo szybko, wszystko po to, by wymagało od zlecającego jak najmniej zadań, a sam raport z wykonanych oględzin i przeprowadzanej jazdy testowej docierał do klienta jak najszybciej. Na początku wybiera się pakiet usług, opłaca go, przesyła ogłoszenie, którym jest się zainteresowanym, a eksperci firmy MotoControler zajmują się resztą.

Dany pracownik stara się jak najszybciej umówić na oględziny danego samochodu. Z tego powodu raporty drogą internetową docierają do klientów najczęściej w ciągu do 48 godzin.

Same raporty są bardzo dokładne, informują o poszczególnych aspektach technicznych i potencjalnych problemach z nimi. Przykładowy raport dostępny jest na stronie Motocontroler.com.

Raport dodatkowo zawiera bardzo liczne, i co ważne, realne zdjęcia, które dodatkowo będą dokładnie przedstawiać wszystkie wizualne mankamenty danego samochodu – często są one skrajnie różne od tego, co można zobaczyć na zdjęciach na portalach ogłoszeniowych.

Co dla wielu najważniejsze, raport zawiera również informacje o tym, czy samochód, zdaniem osoby sprawdzające, w danej cenie kupić warto, czy też nie – dlatego właśnie jest to opcja idealna dla osób bez wiedzy o motoryzacji czy mechanice. Również one na podstawie tej usługi będą wiedziały, czy warto kupić dany samochód używany, czy też nie.

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%