Zamknij
REKLAMA

Markizy tarasowe Kraków

10:36, 14.07.2021 | materiały patnera

Osłony przeciwsłoneczne na taras to kolejny praktyczny rodzaj ochrony przed UV. Świetnie sprawdzają się nie tylko w kawiarniach i restauracjach, ale także do zasłaniania tarasów czy balkonów we własnym domu, tworząc dodatkowy cień. Ich główną funkcją jest ochrona przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, ale impregnowana tkanina może również chronić przed lekkim deszczem. Nasza firma zajmuje się nie tylko produkcją osłon, ale również ich montażem na stelażach aluminiowych, które są specjalnie stworzone do tego systemu i wyglądają bardzo ekologicznie.

Osłony przeciwsłoneczne na taras

Markiza tarasowa to element wystroju zewnętrznego, który doskonale współgra ze wszystkimi stylami architektonicznymi. Głównym zadaniem takich konstrukcji jest ochrona przed światłem słonecznym, deszczem i kurzem. Istnieje wiele opcji projektowych różniących się kształtem, rozmiarem i stylem. Dlatego markizy mają za zadanie chronić tarasy przed niepotrzebnym oślepiającym światłem dziennym.

Markizy tarasowe w Krakowie wykonujemy w każdym rozmiarze, kształcie, materiale i sposobie sterowania. Dokonujemy pomiarów, tworzymy markizy i montujemy pod wskazanym adresem. Zadaniem markiz jest tworzenie cienia i ochrona przed słońcem, jednak wszystkie tkaniny są impregnowane, dzięki czemu doskonale chronią przed lekkim deszczem. Markizy tarasowe służą do zasłaniania okien i balkonów najczęściej o dużych gabarytach i wyróżniają się solidną konstrukcją. Można wybrać sposób sterowania - manualny (za pomocą dedykowanego pokrętła) lub za pomocą pilota/przełącznika.

Osłony na taras z kasetą lub bez

Markizy bez kasety są tańsze niż markizy kasetowe, ale zaletą tych ostatnich jest to, że tkanina składana w kasetę chroni przed deszczem, kurzem, opadającymi liśćmi. Markizy tarasowe mogą stanowić lekki i wolnowiszący model na małe tarasy. Ogromną zaletą tych markiz jest atrakcyjna cena oraz konstrukcja wykonana z aluminium. Decydując się na zakup markizy tego typu, należy zwrócić uwagę na prostszą konstrukcję nośną, szczególnie w przypadkach, gdy potrzebna jest duża markiza lub planowana jest instalacja w miejscach ekstremalnie wietrznych.

Modele kasetowe:

  • Kaseta chroni tkaninę przed warunkami atmosferycznymi
  • Impregnowana tkanina markizy tarasowej chroni przed małym deszczem
  • Możliwe sterowanie ręczne lub zautomatyzowane.

Markizy mogą być dobierane według indywidualnych potrzeb. Same konstrukcje występują w wersji z kasetą lub bez, a różnią się tym, że przy składaniu markizy tarasowej kasetowej tkanina składana jest w specjalną kasetę, która chroni przed wpływami środowiska.

Przeznaczenie osłon na taras

System markiz tarasowych w Krakowie służy do zacieniania dużych tarasów i powierzchni letnich. Jest to jeden z najbardziej odpornych systemów na silne podmuchy wiatru i deszcz. Markiza tarasowa obsługiwana jest za pomocą mechanizmu sznurkowego i jest bardzo prosta i wygodna w obsłudze. Tkanina bez wysiłku przesuwa się po specjalnych prowadnicach, co w ciągu kilku sekund, w przypadku lekkiego deszczu lub zaglądającego słońca, pozwala na zamknięcie całego tarasu. Ponadto, jako jedną z opcji, którą tworzą specjaliści naszej firmy, jest narysowanie wizualizacji, która maksymalnie wyjaśni, czym jest ten lub inny system i jak będzie pasował na zewnątrz obiektu.

Korzyści z wykorzystania osłon tarasów

Markizy tarasowe z Krakowa wyróżniają się solidną konstrukcją, stosowane do dużych gabarytów.Te rozwiązania konstrukcyjne są powszechnie stosowane w kawiarniach zewnętrznych, restauracjach, na indywidualnych tarasach lub na balkonach domów prywatnych, tworząc dodatkową zacienioną przestrzeń. Markiza tarasowa jest również często montowana na już zainstalowanej pergoli, tworząc w ten sposób przesuwny dach z tkaniny.

Ta opcja nie jest trudna do samodzielnego montażu, chociaż oczywiście nasze zalecenia, aby przy projektowaniu / budowie pergoli uwzględniono wszystkie niuanse przyszłego systemu markizowego. Z naszego doświadczenia wiemy, że niedoskonałość pergoli w przyszłości komplikuje lub zwiększa koszt instalacji produktu i trwałość jego pracy. Zdarza się, że spływ wody z deszczu nie jest brany pod uwagę lub konieczne jest podzielenie systemu na kilka części z powodu niewłaściwie zainstalowanych stojaków lub czegoś innego.

Wszystkie nasze markizy tarasowe w Krakowie są wyposażone w najlepszą tkaninę, która cechuje się wysoką wytrzymałością, nie blaknie pod wpływem światła słonecznego. Zawiera impregnat przeciw grzybom i pleśni, który ma również właściwości odpychające wilgoć. Katalog tkanin naszej firmy zawiera dużą liczbę różnego rodzaju wariantów kolorystycznych, więc dla każdego przypadku zawsze można wybrać kolor, który harmonijnie wpasuje się w całe wnętrze. Markiza tarasowa nie wymaga kosztownych prac budowlanych, jest szybka w montażu, łatwa w utrzymaniu, ale jednocześnie pozwala stworzyć strefę komfortu dla rodziny lub gości. Oszczędność energii to również zadanie markiz, chronią pomieszczenie przed przegrzaniem, a tym samym obniżają koszty klimatyzacji pomieszczenia.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%