Zamknij

Przeprowadzki Holandia Polska/ Polska Holandia samemu czy przez firmę?

12:24, 16.05.2021 (.) Aktualizacja: 12:26, 16.05.2021
Skomentuj

We własnym zakresie

Przeprowadzka do Niderlandów z czasem staje się koniecznością, szczególnie gdy pracujemy od kilku lat w Królestwie Niderlandów i zaczyna nam się tam coraz bardziej układać, zaczynamy myśleć o pozostaniu tam na stałe. Rozpoczyna się wtedy okres poszukiwań idealnego mieszkania dla nas i naszych bliskich. Po dziesiątkach odwiedzonych domów i mieszkań w końcu udaje nam się znaleźć to jedno idealne miejsce, gdzie chcemy osiąść. Podpisujemy umowę, wchodzimy, do mieszkania i siadając na podłodze w pustych czterech ścianach, obmyślamy kwestię przeprowadzki z Polski do Holandii.

GlosPolski.nl pomoże w emigracji

Przeprowadzka, gdy udaje nam się wynająć/kupić w pełni wyposażone, umeblowane mieszkanie, nie jest aż taka trudna. Opiera się ona bowiem wtedy na przewiezieniu ubrań, ulubionych szkieł, sztućców, konsoli czy telewizora. To przy pewnej dozie pomysłowości da się zrobić samemu. Niektórzy, te cenniejsze rzeczy wkładają do własnego pojazdu i jadą nim z Polski do Holandii, załadowani tak jak kiedyś, na początku lat 90 wracało się z „Reichu”. Pozostałe mniej wartościowe rzeczy, które są przy okazji bardziej odporne na zniszczenie, takie jak ubrania czy pościele, pakuje się do paczek i wysyła jedną z firm kurierskich, jakich pełno znajdziemy w sieci wpisując ogłoszenia nl i dodając do tego frazę paczki.

 

Dużo większy problem pojawia się jednak, gdy okazuje się, iż mieszkanie jest puste. Wtedy to tak jak pisaliśmy na wstępnie, trzeba poważnie zastanowić się co robić dalej. Zasadniczo rozwiązania są dwa.  Możemy wejść na jedną z kilku stron polonijnych i wpisać Przeprowadzki Holandia Polska, Polska Holandia. Dzięki temu znajdziemy dziesiątki ofert firm specjalizujących się w tego typu działaniach. Wiele jednak z nich za swoje usługi każe sobie drogo płacić. Pojawia się więc druga, wydawałoby się tańsza metoda. A może by tak wynająć busa i samemu wszystko przewieźć?

Pułapka na Polaka

Polak, złota rączka, osoba, która uważa, iż wszystko wie i umie najlepiej najpewniej skupi się na tym drugim rozwiązaniu. Co bowiem za problem spakować busa, małą ciężarówkę i jechać ze swoimi rzeczami do Holandii.  Tak przecież będzie dużo taniej. W większości przypadków szybko okazuje się, iż nie jest to ani dobry, ani tani pomysł. Wynajęcie pojazdu swoje kosztuje, a gdy właściciel dowiaduje się, iż auto ma jechać za granicę, kosztuje to jeszcze więcej. Co ważne można zapomnieć o prostym kursie w obie strony. Dorobek naszego życia trzeba najpierw spakować, a później wypakować. To zaś zwykle zajmuje cały dzień, a człowiek po przeniesieniu szafy, pralki, telewizora ma zwykle dość i nie jest w stanie prowadzić auta przez kolejne 12 godzin. Dlatego też wynajem pojazdu z 24 godzin zmienia się zwykle na trzy, a czasem nawet cztery doby.  Do tego trzeba doliczyć koszty paliwa w obie strony. Rachunek zamykają zaś zszargane nerwy i stres, zwłaszcza gdy nie ma się doświadczenia w prowadzeniu tego typu pojazdów. Niekiedy „bonusowo” do kosztów trzeba jeszcze doliczyć mandat, gdy policja w Polsce, Niemczech lub Holandii wpadnie na pomysł ważenia pojazdu i nacisk na oś okazuje się za duży.

Przeprowadzki Holandia Polska

Może więc faktycznie wpisać Przeprowadzki Holandia Polska i wybrać najlepszą firmę. Jak to jednak zrobić? Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Po pierwsze, czy jej pracownicy zajmują się załadunkiem i rozładunkiem pojazdu. W ten sposób unikniemy uszkodzenia pleców, przenosząc kolejne meble. Po drugie sprawdźmy, czy otrzymamy wycenę. Dzięki niej dzień czy dwa wcześniej do naszego domu przybędzie przedstawiciel firmy i określi dokładną cenę, na którą będziemy mogli się zgodzić lub nie. Unikniemy więc ukrytych kosztów i nieprzyjemnych niespodzianek. Wizyta eksperta pozwoli również dobrać odpowiedni pojazd z floty przedsiębiorstwa tak, by bezpiecznie pomieścić cały dobytek.

Gdy zaś mowa o bezpieczeństwie przeprowadzki Holandia Polska, Polska-Holandia istotne aby firma miała ubezpieczenie OC działalności. Nie chodzi tu o wypadek samochodowy a uszkodzenie rzeczy. Czasem przy zwykłym wypakowywaniu pracownikom może upaść komputer lub bezcenna rodzinna zastawa. Warto więc uzyskać za nią zwrot pieniędzy.  Na koniec pamiętajmy aby przeglądając ogłoszenia nl lub te na polskich stronach dopytać zawsze o pełne koszty "tragarzy". Gwarancją bezpieczeństwa dla obu stron będzie spisana umowa, a to pozwoli uniknąć kosztownego rozczarowania.

Czy się stoi czy się leży...

Jeśli przewoźnik nie oferuje pełnej wyceny, może się zdarzyć, iż będziemy płacić za każdą przepracowaną przez "tragarzy" godzinę pracy, wliczając dojazd i powrót z Holandii. W takim przypadku rachunek za przeprowadzkę może urosnąć do niebotycznych rozmiarów, dlatego warto wybrać opcję all-in i zapomnieć o nieoczekiwanych kosztach. Na koniec jeszcze mała rada. Analizując koszty, warto czasem spróbować rozbić ofertę. Chodzi o to, by w przypadku długich tras, za wyładunek odpowiadała inna firma niż ta, która zajmowała się załadunkiem i transportem. Czemu? Ponieważ jeśli o tym zapomnimy, to będziemy płacić tragarzom za 11 godzin jazdy podczas wycieczki do Holandii.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Tadzio76597858Tadzio76597858

0 0

Ja za przeprowadzkę zapłaciłem prawie 18000 i potrzaskali mi talerze. 08:19, 17.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%