Zamknij
REKLAMA

Dron dla początkujących - jak wybrać pierwszy sprzęt

10:50, 03.05.2021 | (.)
Skomentuj

W ostatnich latach drony stały się atrakcyjnym gadżetem nie tylko dla fanów nowinek technologicznych. Są kupowane zarówno do celów rozrywkowych, jak i komercyjnych. Możliwość zakupu sprzętu w przyzwoitej cenie wpłynęła na wzrost jego popularności. Coraz więcej osób pragnie zacząć swoją przygodę z dronami, lecz nie chce ryzykować dokonania niewłaściwego wyboru modelu. Co trzeba wiedzieć przed zakupem i jakie cechy powinien mieć dron dla początkujących? Przygotowaliśmy praktyczne porady, które przydadzą się osobom chcącym posiadać ten gadżet.

Co trzeba wiedzieć o dronach

Te urządzenia pierwotnie były wykorzystywane jako sprzęt wojskowy. Choć obecnie może je mieć każdy, należy pamiętać o przestrzeganiu określonych przepisów. Co prawda w Polsce nie jest wymagane zdawanie egzaminu i posiadanie licencji na latanie dronem poniżej 600 gram, ale istnieje prawo regulujące posługiwanie się urządzeniem. Trzeba pamiętać, że możemy zakupić dla siebie dron wyłącznie w celach niekomercyjnych. Minimalna odległość unoszenia drona od zabudowy wynosi 100 metrów, a od osób, pojazdów i obiektów budowlanych – 30 metrów. Warto zapoznać się najpierw z aktualnymi przepisami. Dzięki temu unikniesz problemów z prawem i zachowasz bezpieczeństwo, a co za tym idzie, zniwelujesz ryzyko szybkiego uszkodzenia sprzętu.

Czym się kierować przy wyborze pierwszego drona

Nie będzie niczym odkrywczym stwierdzenie, że dron dla początkujących powinien być intuicyjny i prosty w obsłudze. Do wyboru są modele sterowane kontrolerem oraz smartfonem lub tabletem. W przypadku tych drugich ważne jest sprawdzenie, czy współpracują z aplikacją dostępną w języku polskim. Jeśli dron jest wyposażony kamerę (a dla większości osób to kluczowa kwestia) zwróć uwagę na jej jakość. Możesz też zdecydować się na dokupienie tego sprzętu osobno, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że wybierzesz odpowiadający Ci model.

Jedną z najbardziej istotnych cech, którymi powinieneś kierować się przy wyborze drona, jest żywotność baterii. Przeważnie proste drony mogą unosić się w powietrzu około 10 minut po naładowaniu akumulatora. W przypadku nieco lepszych urządzeń czas ten wydłuża się do 20 – 30 minut. Pamiętaj, że wybierając pierwszego drona, niekoniecznie powinieneś patrzeć na najtańsze modele. Często są one wykonane ze słabszego jakościowo materiału, który nie ochroni sprzętu podczas upadku. Z tego względu nie zaleca się osobom zaczynającym przygodę z dronami kupowania modeli z plastiku. Trwalszymi materiałami są na przykład włókna węglowe. Jednak nie można też kupić na pierwszy raz drogiego, profesjonalnego sprzętu. W razie zniszczenia trudno będzie nie żałować wydanych pieniędzy i znaleźć chęć oraz budżet na zakup kolejnego egzemplarza.

Przydatne dla początkujących będą także funkcje auto-start i auto-lądowanie. Są pomocne w procesie nauki latania, tak samo jak opcja autorotacji (samoczynnego opadania). Podczas nauki ważne są także kompas, czujnik ciśnienia i żyroskop. Dzięki nim urządzenie utrzyma stałą wysokość lotu. Te funkcje pozwolą spokojnie nauczyć się „wyczuwania” drona. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Sprawdzaj datę wykonania produktu. Tego typu gadżety mają do siebie to, że szybko się starzeją. Jeśli chcesz ułatwić sobie naukę obsługi drona, wybierz na trening spokojny, bezwietrzny dzień, by uniknąć niekorzystnego wpływu czynników atmosferycznych na ruchy sprzętu. A gdzie kupić pierwszego drona? Dobrze jest zajrzeć do profesjonalnego sklepu z dronami Droniki.pl. W takich sklepach znajdziesz urządzenia znanych marek, które oferują sprzęty dobrej jakości i możliwość dokupienia do nich części zamiennych. Kupując produkt w okazjonalnej cenie „z marketu” istnieje większe ryzyko, że będzie on tylko jednorazową zabawką. A przez to łatwo można się zniechęcić do stawiania dalszych kroków w przygodzie z dronami.

Podsumowanie

Jeśli chcemy zawrzeć w kilku słowach cechy dobrego pierwszego drona, będą to: łatwa obsługa, wytrzymałość i przystępna cena. Użytkowanie drona powinno być przede wszystkim dobrą zabawą, dlatego urządzenia te są często kupowane jako prezent dla dzieci. Powyższe wskazówki mogą okazać się pomocne przy wyborze odpowiedniego drona, który świetnie nada się jako pierwszy model treningowy.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%