Zamknij
REKLAMA

Jak dobrać meble do małego salonu?

17:54, 19.02.2021 | (.)
Skomentuj

Mieszkanie o niewielkim metrażu nie musi być powodem do wstydu. Takie domowe wnętrza można urządzić funkcjonalnie i ze smakiem, wystarczy wziąć pod uwagę dobrze dobrane meble. Najczęściej najwięcej kłopotów sprawia w takich mieszkaniach salon. Nietrudno się temu dziwić, pokój dzienny jest obszarem, gdzie spędza się najwięcej czasu, może być przeznaczony do różnych funkcji, zarówno odpoczynku przed telewizorem, jak i jako pomieszczenie do spania. Na niewielkiej powierzchni musi zmieścić się kilka elementów wyposażenia.

Co powinno znaleźć się w salonie?

Rozwiązaniem dla małych salonów mogą być meble składane. W dobrych sklepach meblowych każdy jest w stanie znaleźć takie pożyteczne artykuły do domu. Do wyboru są między innymi składane: sofy, kanapy, fotele czy nawet krzesła i stoły. Dobra organizacja przestrzeni również jest istotna. Warto pozbyć się niektórych elementów, z tego pokoju dziennego powinny zniknąć niepotrzebne, mało użytkowe przedmioty.

Dodatki powinny być dopierane ostrożnie, nie mogą one zabierać i tak już małej wolnej powierzchni. Funkcjonalne meble pozwolą na sprawne przeprowadzanie wszelkich czynności domowych. Rozkładane kanapy po złożeniu nie zajmą przestrzeni, która będzie przygotowana do odpoczynku czy zabawy dzieci.

Na jakie kolory postawić w trakcie wybierania?

Kolory są istotne w czasie aranżowania wnętrza mieszkalnego. Salon jako pokój dzienny powinien charakteryzować się ciepłem i przytulnością. Koniecznie trzeba postawić na jasne kolory, między innymi na biel. Biały kolor tak popularny we wszystkich nowoczesnych stylach wnętrzarskich okaże się przydatny także w małych salonach.

W sklepach meblowych nie brakuje białych uniwersalnych mebli. Gdy trafią one do salonu, bez trudu będzie można dobrać do nich odpowiednie dodatki. Takie meble w modnych, ale także ponadczasowych kolorach będą w pełni funkcjonalne, a ich dekoracyjność będzie można docenić każdego dnia. Łatwiej będzie można też podzielić dane wnętrze, między innymi na przestrzeń przeznaczoną do spania, odpoczywania czy jedzenia.

Jak prawidłowo ustawić meble?

Wielofunkcyjne meble to nie jest jedyna kwestia, o której warto pamiętać w czasie aranżowania wnętrza. Równie ważne jest także ich prawidłowe umieszczenie. Okna powinny dostarczać wystarczającą ilość światła dziennego. Kanapa czy fotele muszą być ustawione w obszarze, gdzie takie światło jest dostrzegalne. Niewielkie meble nie będą zakłócały porządku w pokoju. Odpowiednie ich ułożenie to szansa na swobodne poruszanie się między tymi potrzebnymi w domu elementami wyposażenia.

W miarę możliwości warto rezygnować z dużych obszernych szaf, jeśli w przedpokoju występuje odpowiednia przestrzeń, trzeba tam przenieść wszystkie ciężkie szafy z ubraniami. W salonie powinny znaleźć się: kanapa, fotel, stolik kawowy i stół z krzesłami. Dodatkowo warto rozważyć także meble pod sprzęt RTV oraz niewielki regał na książki. Zbudowane z lekkich materiałów meble nie zabiorą dodatkowo przestrzeni w takim pomieszczeniu przeznaczonym dla rodziny.

Zobacz: https://citymeble.com/gdansk/gala-meble,425,pl.html

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%