Zamknij
REKLAMA

AMW zaprasza na zakupy. Sklepy stacjonarne znów otwarte

13:12, 19.05.2020 | Joanna Dydyszko
Skomentuj

Po blisko dwumiesięcznej przerwie znów zrobimy zakupy w stacjonarnych sklepach Agencji Mienia Wojskowego. Na 19 maja br. zaplanowano otwarcie punktów w Bydgoszczy, Gdyni, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Olsztynie i Szczecinie. Dzień później Agencja reaktywuje sklep
w Warszawie, ale już pod nowym adresem – przy ul. Grójeckiej 78. Powojskowy asortyment jest również dostępny w ciągłej sprzedaży on-line: www.sklep.amw.com.pl. W trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników, AMW wprowadziła w sklepach ograniczenia związane z liczbą osób przebywających w punktach oraz dodatkowe środki sanitarne.

W związku ze stopniowym odmrażaniem gospodarki podjęliśmy decyzję o ponownym otwarciu naszych sklepów stacjonarnych. Cieszymy się, że nasi klienci znów będę mogli zrobić u nas zakupy, ale warto pamiętać, że najważniejsze jest ich zdrowie. W związku z tym zdecydowaliśmy się na wprowadzenie kilku ograniczeń. Jedno z najbardziej istotnych dotyczy liczby maksymalnej liczby osób, które mogą przebywać w sklepie. Będą to cztery osoby na jedną kasę, jeżeli powierzchnia sklepu nie przekracza 100 m2 i jedna osoba na 15 m2, kiedy punkt jest większy 100 m2. Preferujemy też płatność kartą – wyjaśnia Piotr Jastrzębski, zastępca prezesa AMW odpowiedzialny m.in. za sprzedaż mienia powojskowego, sprzętu i uzbrojenia.

Klienci będą zobowiązani do zasłaniania twarzy, dezynfekcji rąk oraz używania jednorazowych rękawiczek, które zostaną udostępnione w każdym sklepie. Ze względów bezpieczeństwa Agencja zdecydowała się też na zamknięcie przymierzalni. W sklepach będzie prowadzona regularna dezynfekcja powierzchni wspólnych, m.in. blatów, półek, klamek, terminali płatniczych czy szyb oddzielających kasy. AMW odpowiednio zadbała też o swoich pracowników. Obsługa sklepu zostanie wyposażona w maseczki lub przyłbice oraz rękawiczki.

W sklepie AMW w Bydgoszczy przy ul. Trybowskiego 8 kupimy przede wszystkim żołnierską klasykę: mundur polowy (105 zł za komplet), hełm stalowy wz. 67/75 (20 zł), czapkę rogatywka oficera (50 zł), sweter oficera wojsk lądowych (55 zł), rękawice żołnierskie kol. czarny (10 zł), szalokominiarkę koloru stalowego i khaki (10 zł) menażkę aluminiową (10 zł). Na półkach znajdziemy też filtry do wody (5,00 zł za sztukę), lampy naftowe (10,00 zł), latarki kiszonkowe sygnalizacyjne (6 zł), noże wojskowe (400,00 zł), torby na wyposażenie (10,00 zł), aparaty telefoniczne (od 5 zł za sztukę), naczynia porcelanowe (od 2 zł).

Pełna oferta wraz z cennikiem poszczególnych punktów jest dostępna na stronie www.amw.com.pl w zakładce „Uzbrojenie i sprzęt wojskowy/ Sprzęt wojskowy/ Sprzedaż bezprzetargowa”. W Bydgoszczy zakupy zrobimy we wtorki i czwartki od 12.00 do 17.30 oraz środy od 9.00 do 15.00.

Oprócz ponownego otwarcia sklepów AMW zdecydowała się też na wznowienie przetargów na sprzedaż wycofanego z wojska sprzętu i pojazdów. Pierwsze ruszą jeszcze w tym miesiącu. Na 26 maja zaplanowano pisemny przetarg we Wrocławiu, na którym będzie można kupić m.in. autobusy marki Autosan czy żuraw na ciężarówce KAMAZ. Kolejny odbędzie się dzień później w Olsztynie. Tam na nabywców czekają m.in. kuchnie polowe, narzędzia warsztatowe czy lancia kappa z 1998 roku. 28 maja Agencja rozstrzygnie przetarg w Bydgoszczy, na który wystawiono m.in. quad honda czy ratowniczo-gaśniczy jelcz.

Powojskowy sprzęt i ubrania można kupić też w internecie na stronie www.sklep.amw.com.pl . Środki uzyskane ze sprzedaży internetowej, podobnie jak pozostałe zyski pochodzące z zagospodarowania powojskowego sprzętu Agencja przekazuje na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP. Od początku funkcjonowania AMW zasiliła fundusz kwotą blisko 2 mld złotych.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA