Zamknij
REKLAMA

Nie czekaj w kolejkach - zdecyduj się na pakiet medyczny

15:23, 21.02.2020 | (.)
Skomentuj

Teoretycznie każdy obywatel naszego kraju ma pełen dostęp do darmowej państwowej opieki zdrowotnej. Jak to jednak wygląda w praktyce wie każdy z nas. Niemiłosiernie długie kolejki do specjalistów, opryskliwi pracownicy recepcji i przemęczeni lekarze. W rezultacie niemal każdy kontakt z publiczną służbą zdrowia skutkuje tym, że czujemy się jeszcze bardziej chorzy niż na początku. Pakiety medyczne to doskonały sposób na odesłanie takich sytuacji do przeszłości. Dlaczego?

Na czym polegają pakiety medyczne?

Chodzenie od drzwi do drzwi w poszukiwaniu pomocy lekarza specjalisty to koszmar każdego z nas. Kiedy po raz kolejny odbijemy się od procedur i biurokracji, a termin wizyty przedłuży się z czterech miesięcy do ośmiu mamy ochotę rzucić to wszystko w diabły i wyciągamy zaskórniaki w celu udania się do specjalisty prywatnie. Właśnie w trosce o uniknięcie tego typu sytuacji prywatne przychodnie zaprojektowały pakiety medyczne, zwane także abonamentami. Na czym to polega?

Decydując się na pakiet medyczny zapoznajemy się z ofertą poszczególnej sieci przychodni. Oferta jest najczęściej bardzo rozbudowana i indywidualna, dlatego możemy dobrać ją idealnie do własnych potrzeb. Na początku powinniśmy przeanalizować jakim budżetem dysponujemy, w jakim jesteśmy wieku i jaka jest nasza ogólna kondycja. Jak często odwiedzamy lekarza i jakich specjalistów potrzebujemy. Warto także pomyśleć o liczebności rodziny - jesteśmy singlem, czy mamy na utrzymaniu kilkoro małoletnich dzieci? A może jesteśmy osobą starszą, która wymaga regularnej diagnostyki i leczenia? Po odpowiedzi na wszystkie te pytania możemy wybrać pakiet medyczny, który najbardziej nam odpowiada. Dzięki temu na określoną kwotę (płatną raz w miesiącu lub z góry za cały rok) możemy korzystać bez ograniczeń z usług lekarza rodzinnego, telefonicznych i internetowych konsultacji medycznych oraz usług wybranej ilości lekarzy specjalistów. W skład pakietu medycznego zwykle wchodzą także badania diagnostyczne i zabiegi medyczne w określonej ilości.

Czy zakup pakietu medycznego się opłaca?

Pytanie o to czy opłaca się wykupić pakiet medyczny nie ma jednej odpowidzi. Wszystko bowiem zależy od naszej indywidualnej sytuacji. Jest to jednak doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają dosyć czekania w kolejkach do specjalistów i wiedzą, że i tak prędzej czy później trafią do prywatnej kliniki. W ramach abonamentu za usługi lekarzy zapłacimy dużo mniej niż za pojedyncze wizyty. To także świetne rozwiązanie dla osób, które mają dzieci oraz dla seniorów. Ponieważ abonament możemy być płacony w systemie miesięcznym, za stosunkowo niską kwotę otrzymujemy pewność, że w razie potrzeby dostaniemy się do lekarza bez konieczności czekania miesiącami. Komfort konsultacji telefonicznych, zapisy online oraz przyjazna atmosfera panująca w prywatnych lecznicach - to kwestie, które trudno przeliczyć na pieniądze. 

W dzisiejszych czasach można więc śmiało powiedzieć, że posiadanie pakietu medycznego jest zdecydowanie opłacalne i warte polecenia. 

Więcej informacji znajdziecie na: https://mediccentre.pl/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone