Zamknij
REKLAMA

EURO 2020, czyli największe święto piłkarskie przyszłego roku

09:30, 10.12.2019 | (.)
Skomentuj

Między 12 czerwca, a 12 lipca przyszłego roku na fanów piłki nożnej czeka nie lada gratka. Organizowane przez UEFA Mistrzostwa Europy przybierają bowiem nową formę. W rozgrywkach wezmą udział 24 reprezentacje, a spotkania odbędą się na stadionach 12 europejskich miast w 12 różnych państwach: Kopenhaga, Amsterdam, Bukareszt, Dublin, Bilbao, Budapeszt, Glasgow, Monachium, Baku, Petersburg, Rzym, Londyn.

Uczestnicy turnieju

Na EURO zakwalifikowało się już 20 reprezentacji narodowych, które przeszły przez trwające od marca br. eliminacje. O udział w turnieju walczy jednak jeszcze szesnaście zespołów, co wiąże się z reformą systemu całych rozgrywek. Dzięki temu szanse zagrania w tych rozgrywkach po raz pierwszy w historii zyskały takie państwa jak Kosowo, Białoruś czy Macedonia Północna. Oto jak przedstawiają się poszczególne mecze w barażach, w ramach których na Mistrzostwa Europy zakwalifikuje się po jednej kadrze z każdej dywizji:

Dywizja A: Islandia-Rumunia; Bułgaria-Węgry

Dywizja B: Bośnia i Hercegowina-Irlandia Północna; Słowacja-Irlandia

Dywizja C: Szkocja-Izrael; Norwegia-Serbia

Dywizja D: Gruzja-Białoruś; Macedonia Północna-Kosowo

Tak z kolei wyglądają rozlosowane 30 listopada grupy EURO:

Grupa A: Turcja, Włochy, Walia, Szwajcaria

Grupa B: Dania, Finlandia, Belgia, Rosja

Grupa C: Holandia, Ukraina, Austria, Zwycięzca barażu dywizji A lub zwycięzca barażu dywizji D

Grupa D: Anglia, Chorwacja, Czechy, Zwycięzca barażu dywizji C

Grupa E: Hiszpania, Szwecja, Polska, Zwycięzca barażu dywizji B

Grupa F: Portugalia, Francja, Niemcy, Zwycięzca barażu dywizji A lub zwycięzca barażu dywizji D,

Więcej niż sport

Różnego rodzaju międzynarodowe rozgrywki budzą mnóstwo emocji wśród zawodników, ekspertów i kibiców. Zachwycamy się jednak nie tylko samymi wynikami i grą wybranych drużyn. Wraz z takimi turniejami jak Mistrzostwa Świata, czy Mistrzostwa Europy nadarza się okazja do podreperowania domowego budżetu, a to wszystko za sprawą bogatej oferty zakładów bukmacherskich oraz oferowanych przez nie bonusach.

W związku ze zbliżającym się EURO warto przyjrzeć się jak wygląda lista zagranicznych bukmacherów w Polsce z których można legalnie skorzystać, a które często mają do zaoferowania naprawdę ciekawe typy i kursy, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Większość spotkań została już rozlosowana, zatem kibice mogą już spokojnie przygotowywać się na to, co przyniosą Mistrzostwa Europy w 2020 r.

Reprezentacja Polski na EURO

Po losowaniu fazy grupowej turnieju kibice mocno się podzielili. Jedni uważają, że trafiliśmy fatalnie, gdyż Hiszpania jest poza naszym zasięgiem, a ze Szwedami zawsze trudno nam się grało. Do tego dochodzi jeszcze niewiadoma w postaci ostatniej drużyny, z którą zagramy, gdyż poznamy ją dopiero po zakończeniu baraży, czyli na początku kwietnia przyszłego roku.

Inni fani widzą jednak pozytywy. Po raz drugi w historii udało nam się wygrać naszą grupę, w której toczyliśmy ciężkie boje choćby z Austrią, Izraelem, czy Macedonią Północną. Poza tym, przegraliśmy w eliminacjach tylko jeden mecz (2-0 ze Słowenią) i straciliśmy tylko pięć bramek (najmniej goli straconych – 3 – miały Turcja i Belgia), a to tylko niektóre ze statystyk jakie mogą wprowadzić kibiców w dobry nastrój przed turniejem.

Międzynarodowy wymiar EURO 2020

Jak już wspomniałem na wstępie, tym razem rozgrywki nie będą odbywa się tylko w jednym czy dwóch państwach, ale na stadionach, aż dwunastu europejskich miast. Jest to inicjatywa jedyna w swoim rodzaju jakiej nie znajdziecie obecnie w żadnej innej dyscyplinie sportu.W ten sposób UEFA niewątpliwie sprawia ogromną przyjemność fanom poszczególnych reprezentacji rozsianym po całym kontynencie.

Pojawiło się jednak wiele głosów niezadowolenia związanych przede wszystkim z faktem, że kadry będą musiały sporo podróżować, a odległości między niektórymi z miast są ogromne (Rzym-Baku ok. 4500 km.; Amsterdam-Bukareszt ok. 2230 km), więc udział w tym niesamowitym turnieju trzeba zaplanować sobie o wiele wcześniej.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone