Zamknij
REKLAMA

Zadbaj o zdrowie nie tylko zimą

09:48, 02.12.2019 | (.)
Skomentuj

Kiedy zbliża się zima, jesteśmy zewsząd atakowani reklamami produktów, które mają zapewnić nam zdrowie i odporność. Prawda jest taka, że jeśli chodzi o zdrowie, to nie ma dróg na skróty. Można jednak wypracować pewne rozwiązania, które zapewnią nam dobry stan zdrowia i dobrą formę na długo.

  1. Jak właściwie zadbać o zdrowie?
  2. Jaka dieta jest skuteczna?

Każdy, kto obiecuje przysłowiowe złote góry w zamian za niewielki lub nawet zerowy wysiłek, prawdopodobnie po prostu chce nam zwyczajnie coś sprzedać. W rzeczach istotnych tak, jak nasze zdrowie, nie ma kompromisów.

1. Jak właściwie zadbać o zdrowie?

Kto musiał szukać pomocy u lekarzy ten wie, że nie należy to do przyjemności. Ale częstych wizyt u specjalistów można uniknąć. W jaki sposób?

Najważniejsza jest konsekwencja i determinacja. Samo wdrożenie zdrowych nawyków jest niezwykle ważne, ale im bardziej restrykcyjnie będziemy próbowali je wprowadzić do naszej codzienności, tym większa zachodzi obawa, że szybko wrócimy do złych przyzwyczajeń.

Należy więc wyznaczyć sobie rozsądne cele, a potem z uporem przy nich trwać tak, by nie były jedynie chwilową zachcianką.

Chodzi oczywiście głównie o zerwanie z nałogami, tj. papierosami i nadmiernym spożywaniem alkoholu. Ważne jest utrzymywanie prawidłowej wagi (można ją sprawdzić dzięki kalkulatorom BMI), zdrowe odżywianie i ruch. Nie musi to być od razu fitness i godziny na siłowni. Wystarczy zacząć np. od godzinnego spaceru w miejsca, które lubimy i przyjemnie nam się kojarzą.

Te rzeczy brzmią jak frazesy, ale połączone przynoszą spodziewany efekt. Warto również znaleźć sobie odpowiednią motywację, np. inspirujące zdjęcia osoby, która ma sylwetkę, o jakiej marzymy. Lub zacząć czytać artykuły, które pomogą nam poszerzyć wiedzę i działać świadomie, (np. na dermolab.pl).

2. Jaka dieta jest skuteczna?

Im szybciej pogodzisz się z tym, że dieta-cud nie istnieje, tym szybciej osiągniesz sukces. Ważne, by być świadomym, że sukcesem nie jest tylko utrata na wadze, czy nawet wyrzeźbienie sylwetki. Kluczowe jest dostarczanie organizmowi witamin i minerałów, które są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. A najbardziej wartościowe składniki nie pochodzą z gotowych suplementów, lecz ze zdrowych produktów.

Skuteczna dieta polega na zbilansowanym, zróżnicowanym odżywianiu, dzięki którym dostarczymy ''paliwa'' całemu organizmowi.

Nie traktuj zdań typu: zdrowe żywienie jest ważne albo pamiętaj o ruchu jak nic nie znaczących frazesów. Nadaj im swoje znaczenie i spraw, że będą miały dużą wartość.

REKLAMA
()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone