Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto używać ekologicznych środków czystości

12:01, 08.10.2019 | (.)
Skomentuj

Każdy z nas wie, jak ważne jest regularne sprzątanie. Jednakże czy mamy świadomość tego, jak bardzo możemy tym zatruwać środowisko? Jak się okazuje, chemiczne produkty mogą mieć bardzo negatywny wpływ na przyrodę. Czym więc je zastąpić i jak je przygotować samodzielnie w domu? Pomóż nie tylko ekologii, ale również finansom i zdrowiu.

Dlaczego warto wybrać naturalne środki czystości?

W obecnych czasach świat musi się zmierzyć z wieloma ekologicznymi problemami. Niektóre z nich można wyeliminować w prosty sposób, na przykład dzięki naturalnym środkom czystości. Chemiczne produkty przedostają się niestety do naszego środowiska i mogą powodować wiele szkód. Ich ekologiczne alternatywy nie przyczyniają się zaś do nadprodukcji plastiku i do zatruwania wód oraz otoczenia dookoła nas. Jeżeli chcemy posunąć się o krok dalej, możemy stworzyć naturalne środki czystości samodzielnie.

Jak przygotować domowe, naturalne środki czystości?

Jak się okazuje, jest bardzo wiele sposobów na to, aby wyczyścić całe mieszkanie za pomocą domowych środków czystości. Przede wszystkim potrzebujemy octu oraz sody oczyszczonej. Dzięki tym dwóm składnikom poradzimy sobie z każdym brudem oraz zadbamy o środowisko. Ocet z powodzeniem zastąpi nam płyn do mycia okien, jak też środki dedykowane do łazienki czy kuchni.

Jeżeli jego zapach stanowi dla nas duży problem, możemy użyć olejku eterycznego. Dla większej wydajności możemy przelać ocet do atomizera, połączyć go z wodą ( w proporcji 1:1) i dodać ewentualny zapach. Dzięki temu jeszcze łatwiej doczyścimy zabrudzenia, pleśń i zapobiegniemy zaciekom. Czyszczenie octem jest niejednokrotnie szybszym oraz skuteczniejszym sposobem na domowe porządki. Ponadto ocet pozwoli nam również na udrożnienie rur.

Dzięki paście sodowej możemy pozbyć większych zabrudzeń, którym ocet nie dał rady. W celu jej przygotowania potrzebujemy dodatkowo mydło oraz odrobinę wody. Składniki mieszamy ze sobą aż powstanie odpowiednia konsystencja, która będzie się łatwo rozprowadzać. Soda oczyszczona sprawdzi się również jako wybielacz do ubrań. Jeżeli chcemy, aby nasze ubrania były bardziej białe, wystarczy wrzucić zawartość saszetki do bębna pralki. Soda zadziała podobnie jak chemiczny środek, ale nie musimy przy niej bać się o nasze ubrania.

W przypadku stosowania sody oczyszczonej i octu możemy być spokojni o ich oddziaływanie oraz wpływ na środowisku. Jednakże trzeba pamiętać o jednej podstawowej rzeczy: sody i octu nie można ze sobą łączyć! W przeciwnym wypadku zneutralizujemy ich działanie. Jak być może pamiętamy z lekcji chemii, kwasy i roztwory zasadowe to nie najlepszy pomysł na mieszanie. Dlatego też, jeżeli zależy nam na efektach, warto stosować je oddzielnie.

Domowe, naturalne środki czystości mają jeszcze jedną zaletę. Dzięki używaniu octu i sody oczyszczonej możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy jak też czasu. Ten argument powinien przekonać każdego sceptyka. Produkty tego rodzaju są bardzo tanie i ogólnodostępne. Dzięki temu każdy z nas może być nie tylko ekologiczny, ale również ekonomiczny.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

LorenLoren

0 0

Popular Null Moodle Templates and Flat Full Version Opencart Extensions.

WpDefender Pro nulled Themes, Visual Composer null Templates, WpBakery Page Builder nulled
Themes, Free Download IpBoard Extensions and Most Downloaded Nulled WooCommerce Extensions, Free Download Wordpress Plugins and Popular Null Data Life Engine Templates, Pro Version OXWall Template and Clean Pro Version MyBB Modules also for bugs of
cake php https://nulledfree.pw/pt/nulled-extensions-plugins/2-32-all-in-one-wp-nulled-all-in-one-wp-migration-unlimited-extension-v2-31-nulled/ 16:41, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone