Zamknij
REKLAMA

Szara podłoga w salonie – skandynawski styl w Twoim domu

18:02, 11.09.2019 | (.)
Skomentuj

Skandynawskie trendy w aranżowaniu wnętrz zyskały na popularności dzięki połączeniu prostoty, minimalizmu i przytulności. Obok wykorzystania naturalnych materiałów i wykorzystywania jasnych kolorów styl wnętrzarski z północnej Europy na pierwszym miejscu stawia funkcjonalność. Jedną z ciekawszych propozycji na urządzenie w nim mieszkania jest szara podłoga w salonie. Dzięki niej pomieszczenie nabierze unikalnego charakteru, a samo mieszkanie zyska powiew świeżości.

Szara podłoga w salonie – jaka aranżacja będzie do niej odpowiednia?

W stylu skandynawskim króluje szara podłoga zestawiona z białymi lub beżowymi meblami. Takie połączenie znakomicie podkreśla surowość wnętrza, ale eksponuje też jego naturalność. Szara podłoga w salonie wygląda niezwykle elegancko również wtedy, gdy spójną kompozycję współtworzą z nią meble w nieco innych odcieniach szarości (wyraźnie odróżniających się od podłogi). W takim wypadku efekt przełamania zbyt jednorodnej aranżacji można uzyskać, wybierając odpowiedni kolor ścian. „Odpowiedni”, czyli jaki?

Szara podłoga w salonie – jaki kolor ścian do niej dobrać?

Kolor ścian, warto przede wszystkim dopasować do umeblowania. Jeśli decydujemy się na beżowe meble, wybierzmy śnieżnobiałe ściany. Jeśli jednak wolimy pomalować je beżową farbą, dobierzmy do niej białe meble i dodajmy kilka pastelowych dodatków (np. zasłony czy kilka detali), które nieco ożywią i ocieplą wnętrze. Stworzymy dzięki temu harmonijną aranżację, która na pewno zrobi wrażenie.

Podłoga z naturalnego drewna – niezawodna jakość i funkcjonalność

Funkcjonalność stylu skandynawskiego jest ściśle powiązania z jakością wykorzystywanych surowców. Naturalne drewno – stabilne i niezwykle trwałe – z powodzeniem służy przez długi czas i zachwyca swoim nietuzinkowym wyglądem. Dzięki indywidualnemu rysunkowi słojów, charakterystycznym sękom i niejednorodnej barwie podłogi każde pomieszczenie staje się wyjątkowe.

Jednym z producentów posiadających w swojej ofercie szeroki wachlarz desek drewnianych w wielu odcieniach szarości, które można dopasować do wymarzonej aranżacji w stylu skandynawskim (i nie tylko) jest firma Barlinek. Deska Barlinecka powstaje z wyselekcjonowanego drewna dębowego i jesionowego i jest wykończona lakierem bądź olejem.. Skandynawska funkcjonalność, jakość i oryginalny wygląd są na wyciągnięcie ręki.

Szara podłoga w salonie - więcej aranżacji

Wybrane podłogi od szarym odcieniu w ofercie Barlinka.

Dąb Touch (kolekcja Senses) – Szerokie szare deski podłogowe pokryte matowym lakierem. Naturalny rysunek drewna podkreślony szczotkowaniem. Średnia ilość sęków.

Dąb Cardamon Molti (kolekcja Tastes of Life) – Dąb szary szczotkowany na biało, efektownie wykończony matowym lakierem. Trzy pasma na desce (podłoga przypomina klasyczny parkiet). Mało sęków.

Dąb Cardamon Grande (kolekcja Tastes of Life) – Szara deska podłogowa podwójnie barwiona. Wykończona białym szczotkowaniem i lakierem matowym. Efektowny rysunek drewna z małą liczbą sęków.

Dąb Marzipan Muffin Grande (kolekcja Tastes of Life) – Piękna szara podłoga przypominająca lite deski. Barwiona na efektowny odcień popielatego, który dodatkowo podkreślają szczotkowanie oraz matowy lakier.

Dąb Alabaster Grande (kolekcja Pure Vintage) – Delikatne, jednopasmowe deski podłogowe w odcieniu szarej bieli, szczotkowane oraz pokryte matowym lakierem. Podłoga o rustykalnym, subtelnym charakterze, ozdobiona licznymi sękami.

Jesion Platinium Grande (kolekcja Pure Line) – Dąb szary szczotkowany o wyraźnym, ozdobnym usłojeniu z małą ilością sęków. Podłoga pokryta matowym lakierem.

Dąb Marzipan Muffin Molti (kolekcja Decor Line) – Popielata podłoga z układem trzech pasm drewna na desce. Jej piękno zostało dodatkowo podkreślone przez szczotkowanie, fazowanie i matowy lakier.

Jesion Platinium Molti (kolekcja Pure Line) – Szara podłoga jesionowa o wyraźnej strukturze drewna. Szczotkowana, zabezpieczona matowym lakierem. Na każdej desce znajdują się trzy pasma drewna.

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone