Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać drukarki do etykiet?

14:17, 04.09.2019 | (.)
Skomentuj

Można bardzo łatwo zauważyć fakt, że dziedziny związane ściśle z drukowaniem, naprawdę niebywale dynamicznie i sprawnie się rozwijają, dlatego też na rynku systematycznie pojawiają się różnego rodzaju specjalistyczne drukarki. Na przykład od jakiegoś czasu ogromną furorę robią, tak zwana drukarki przemysłowe, dzięki którym możemy wydrukować różnego rodzaju etykiety. Na rynku jest obecnie wiele różnego rodzaju firm, które oferują swoim klientom takie właśnie drukarki, jednakże jak wybrać drukarkę przemysłową, czym kierować się przy jej wyborze?

Czym jest drukarka etykiet?

Drukarka etykiet to urządzenie, jakie stanowi podstawowy aspekt systemu komputerowej identyfikacji. Zapewnia ona prowadzenie wydruków na samoprzylepnych materiałach eksploatacyjnych, (nalepkach, etykietach itp.) jakie potem przyklejane są na artykułach lub produkcie. Doskonale sprawdza się w sklepach, magazynach, biurach oraz spółkach przewozowych. Zapewnia błyskawiczną identyfikację asortymentu oraz prowadzenie operacji na towarze w systemie. Drukarka etykiet może bowiem drukować kod kreskowy, jaki stosowany jest np. w dokumentach przewozowych. Współdziała on z czytnikami, jakie mogą sczytać jego zapis oraz przekazać dane do komputerowego programu. Dzięki temu, administrowanie asortymentem jest proste, natychmiastowe oraz łatwe w obsłudze. Projektowanie kodów kreskowych zwykle możliwe jest dzięki profesjonalnemu oprogramowaniu dostarczanemu poprzez wytwórcę drukarek. Co istotne, drukarki etykiet mogą drukować nie jedynie na etykietach. Jest też możliwość drukowania na foliach, papierze lub tworzywach syntetycznych. Nie jedynie kody kreskowe mogą być obsłużone poprzez takie urządzenia. Drukują one także teksty oraz grafiki, więc ich wykorzystanie jest faktycznie duże.

Drukarka przystosowana do potrzeb

Drukarki do etykiet dzielą się na dwie główne wersje: biurowe i przemysłowe. Owe do biura wyróżniają się kompaktowymi wymiarami, natomiast wyglądem są podobne do klasycznych drukarek komputerowych. Urządzenia tego rodzaju są niezwykle przystępne cenowo, nie są jednakże dostosowane do ciężkiej, codziennej pracy. Masową fabrykację etykiet zapewniają tymczasem drukarki przemysłowe, jakie są w stanie wydrukować chociażby parę tysięcy etykiet dziennie. Urządzenia tego rodzaju charakteryzują się większymi gabarytami i niezwykle solidną konstrukcją. Na rynku dostępne są typy zaopatrzone w zamkniętą obudowę, zabezpieczającą pomieszczenie urządzenia przed brudem lub pyłem. Dzięki temu rozwiązaniu drukarki przemysłowe mogą być wykorzystywane w cięższych warunkach, na przykład w halach magazynowych lub przemysłowych. 

Ciężko jest dokonać trafnego wyboru, jeżeli chodzi o drukarkę do etykiet, ponieważ wybór na rynku jest bardzo duży. Wiele osób decyduje się jednakże na drukarki do etykiet, które oferuje przedsiębiorstwo Codemax. Na stronie internetowej https://www.codemax.eu/, mamy możliwość dokładnego zapoznania się z ofertą firmy, jak również dowiedzieć się więcej na temat oferowanych przez nią drukarek.

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone