Zamknij
REKLAMA

Tworzymy w Kutnie rodzinną społeczność przedsiębiorców!

11:35, 04.09.2019 | Artykuł sponsorowany

Za nami kolejne Seminarium Firm Rodzinnych! Firmy rodzinne postrzegane są na świecie jako najsilniejsze ogniwa gospodarki, gwarantują rozwój, pewność działania, trwałość przez pokolenia. Powstały często z pasji i determinacji pierwszych właścicieli. To właśnie firmy rodzinne zapewniają gospodarce zrównoważony rozwój, kultywują tradycje i kulturę firm nastawionych na długofalowe budowanie wartości. 3 września w kutnowskiej Cukrovni odbyło się trzecie z serii seminarium Kutno - dla Firm Rodzinnych!

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”. Tym razem licznie przybyli przedsiębiorcy rodzinni zgłębiali wiedzę „O ryzyku prowadzenia firmy nie wprost”.

-Naszą ambicją jest integrowanie i wzmacnianie firm rodzinnych. Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. jako partner projektu działa w duchu wzajemnej współpracy i wspierania się firm rodzinnych. Swoje działania kierujemy do przedsiębiorców, którzy chcą mieć wpływ na rzeczywistość. Aktualnie zmieniamy nieco formułę spotkań i zapraszamy do ich prowadzenia naszych Lokalnych Dostawców Usług – dziś jest to firma ASM Centrum Badań i Analiz Rynku. Cieszy mnie fakt, że coraz więcej firm chce się z nami rodzinnie spotykać. – mówiła Mariola Grodnicka, Prezes Zarządu ARRK S.A.

Dzień rozpoczęliśmy tradycyjnie poranną kawą i spotkaniami z Animatorami Lokalnego Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych.

Specjaliści ASM Centrum Badań i Analiz Rynku: Beata Tomczak-Majewska; Agnieszka Wójcik – Zachorska i Marcin Marczak odpowiedzieli w swych prezentacjach na pytania:

Jak niwelować ryzyka w obszarze niedopasowania do rynku, błędnego wizerunku czy błędnych komunikatów przez badania i analizy własnej działalności.

Uczestnicy dowiedzieli się m.in:

  • Dlaczego warto zbierać dane o swojej firmie?
  • Jak wykorzystać badania rynku?
  • Jak wykorzystywać wizerunek firmy?
  • Jak widzą ich odbiorcy?
  • Jak tworzyć i analizować scenariusze rozwoju firmy?

W drugiej części seminarium w czasie warsztatu kompetencyjnego zaprezentowano niezwykle nowatorską formę neuromarketingu, a uczestnicy badali na co tak naprawdę zwraca uwagę odbiorca strony www.firmyrodzinne.eu i które jej elementy są dla niego najbardziej atrakcyjne.

Dla wielu zaskoczeniem była różnorodność i praktyczność badań wykonywanych przez kutnowską firmę ASM Centrum Badań i Analiz Rynku. Entuzjastycznie zareagowano na możliwość przeanalizowania wyglądu ulotki i możność dopasowania jej do oczekiwanych rezultatów. Prowadzący pokazali, ze dopasowanie ogłoszenia w prasie czy w internecie pozwala na zmniejszenie kosztów reklamy firmy i zwiększa jej skuteczność.

W spotkaniu przebiegającym w biznesowo-rodzinnej atmosferze wzięli udział przedstawiciele:

"L.C.S." Firma Handlowo-Produkcyjno-Usługowa Ludwik Chyczewski, Rondo Brauer Sp. J., CUKROVNIA Edyta Zachorska; Markan Mariola Rozmarynowicz, Eldan Elżbieta Dankowska, Moto-Mix Kutno Krzysztof Stańdo, BURY Maszyny Rolnicze Wojciech Bury, MULTI SERWIS Kamil Kapruziak, Bistro Ale Smacznie Adam Wasiak, Magdalena Stańdo, EARTH ENERGY Krzysztof Krukowski, TRANS-Michor sp z o.o. sp komandytowa, Medest DUO Sp. z o.o., Biuro Rachunkowe Wiśniewscy, PPHU POLMAT Lidia Śliwicka, PPHU M-M Maciej Mielczarski

Już dziś zapraszamy na kolejne Spotkania !

Jeśli jesteś przedsiębiorcą rodzinnym, chcesz skorzystać z doradztwa ale i wpływać na kształtowanie lokalnej polityki wobec biznesów rodzinnych ZGŁOŚ SIĘ do projektu !

Wejdź na stronę www.firmyrodzinne.eu i/lub zgłoś się do swojego Animatora Lokalnego, tj. regionalnego koordynatora w Kutnie,

aby uzyskać szczegółową informację i wsparcie w zakresie przygotowana dokumentów.

Osobami do kontaktu z ramienia Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. są:

Pani Ewa Chłopska-Wasielewska, tel. 881 778 839 

Pani Izabela Krajewska-Ciska, tel. 881 778 81

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone